Hiilidioksidi lisää kasvua ja lämmittää maapalloa

Mistä saamme lisää hiilidioksidia ilmakehään ? Hiilen poltto on yksi hyvä ja Suomessa turpeiden metsittäminen toinen. Ajattelinkin ostaa lottovoitollani turvesoita. Hiilidioksiditonnista saan sitten hyvät rahat. Hiilidioksidi auttaa myös lämpenemiseen ja sitten saadaan isompia satoja.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Metaani on vielä parempi kasvihuonekaasu. Maalaisliiton metaanikerhot pitää elvyttää eli tupailloissa kaalia ja hernerokkaa luumuliemeen keitettynä ruisleivän kera.

Yksi pieru ei kesää tee, mutta kun kaikki pieree, jää se mieleen (Omar Khaijam).

Äänestä
  • Omar Khaijam on minunkin mielirunoilijani. Se tiedetään myös historian palstalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mistä saamme lisää hiilidioksidia ilmakehään ? Hiilen poltto on yksi hyvä ja Suomessa turpeiden metsittäminen toinen. Ajattelinkin ostaa lottovoitollani turvesoita. Hiilidioksiditonnista saan sitten hyvät rahat. Hiilidioksidi auttaa myös lämpenemiseen ja sitten saadaan isompia satoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu