Tamma

Onko hevonen hankala kun sillä on kiima? Kertokaa mahdollisimman paljon tamman kiimasta. Kiitos etukäteen!
3510
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei minun mielestäni kauhean vaikea ole vaikka onkin kiimassa. Joskus kyllä on kuumempi. Se riippuu yksilöstä.

Äänestä

itselläni 2 tammaa,toisesta ei edes huomaa koska kiimassa mutta tämä toinen :) ajo ja ratsastus onnistuu,mutta tallisssa ja tarhassa tamma käy tosi kuumana.kiljuu,potkii seiniä ja on tosi levoton.sain apua naf-yrteistä.oestress-jauhe rauhottaa kummasti,onnex :)

Äänestä

.. Ja se ei tee mitäänb muuta kun pukittele, pillastu, heitä selästä. :) Eli siis se on tosi hyvin totteleva. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


marica kirjoitti:

Onko hevonen hankala kun sillä on kiima? Kertokaa mahdollisimman paljon tamman kiimasta. Kiitos etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu