Erkkisjärvi

Pystyykö tietty järjestö/taho kieltämään kyseisen järven käytön monta kuukauta ennen tulevia jokkiskisoja? Olen käsittäny että vesialueilla liikkuminen on jokamiehen oikeus. Olenko väärässä?
212313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Ei pysty . Eiköhän siellä ole vapaus liikkua.

Äänestä
  • Moottoriurheilu ei ole osa jokamiehenoikeutta tai edes vapautta liikkua.

    Äänestä

  • Nyt kyllä osui naulan kantaan! Raha sielä on mikä määrää..Ei paljo muiden kuntalaisten tarpeet kiinnosta.

    Äänestä

Taasko siellä kisoja pidetään?

Äänestä

Mikä taho tämmöisiä kieltoja sanelee? Taasko joku koppiauto kisa tulossa. Menkööt muualle saastuttamaan.

Äänestä
  • Nivalan urheiluautoiliat..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nivalan urheiluautoiliat..

    En noudata kieltoja. Tulkoot ajamaan pois.

    Äänestä

Tuola järvellä on itse kyläläiset ja muut yksityiset ihmiset vuosia ajanut jääradalla, nyt nämä tuli ja valloitti koko järven itselleen. Ois mukava tietää mitä kylän väki on tuosta mieltä..Kun kieltohan koskee heitäki..

Äänestä

Kyläläiset ilmeisesti tälläisen hyväksyy?

Äänestä
  • Eipä kyllä osaa sanoa mitä mieltä ovat, talkoissa käyvät autteleen traktoreilla jne, sitte palkaksi kielletään ajo.

    Äänestä

Toivotaan vesisadetta ja rajoituksia niin peruuntuu kisat.
Jokkisporukkako se määrää siellä kaiken?

Äänestä
  • Nehän ne sielä määrää

    Äänestä

Eikö järvellä saa siis omaksi iloksi käydä ajelemaan paskalla mersulla?

Äänestä

Toivotaan vesisadetta ja lämmintä niin peruuntuu koko juttu.

Äänestä

Missä voi Nivalassa nyt ajaa jääradalla jos tonne ei saa mennä?

Äänestä

Sunnuntaina kaikki erkkisjärvelle, toivottavasti joku ajaa niin päin vittua että tuntuu.

Äänestä

Kyllä siellä joku voi vittua saadakin.

Äänestä
  • HAHA!

    Äänestä

HAHAHAHAA!

Äänestä

Hyvin tuli saatua. Teltan takana jyystettiin ja kairattiin.

Äänestä

oli jimpatin hieno kokemus, tyttöä panin eteen ja takaa siellä missä te muut ette nähneet meitä.. ai että! on tässä 40 ikään kaikkee nähty mutta kiimanen teiniperse on aina hieno kokemus!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pystyykö tietty järjestö/taho kieltämään kyseisen järven käytön monta kuukauta ennen tulevia jokkiskisoja? Olen käsittäny että vesialueilla liikkuminen on jokamiehen oikeus. Olenko väärässä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu