Hyvää Uutta Vuotta!

Toivottavasti tästä tulee hyvä vuosi.
582
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kiitos kiitos. Kyllä tulee.
Uskontojen piiristä vapautuu ennätysmäärä ihmisiä .
Jumalattoman hyvää uutta vuotta kaikille!

Äänestä

Ei ole ainaskaan näin alussa mitenkään hyvät näkymät kokonais maailman tilanteeeseen nähden.

Äänestä

Hyvähän siitä tulee, jos TÄHTIRYHMÄ lopettaa viime vuonna yleistyneet karismaattiset ja täyspakanalliset haihattelunsa sekä jättää maailmanlopun Jumalan huoleksi.

Ja keskittyy seuralinkkien laittamiseen eri palstoille.

Äänestä

Jumala vapaata uutta vuotta 2022 !

Äänestä

Tasavallan presidentti toivotti uudenvuoden puheensa lopuksi kansalaisille Jumalan siunausta. On kunnioitettavaa rohkeutta tuoda esille asenteensa uskoon ja Jumalaan, vaikka kansa yhä enemmän etääntyy uskonnoista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TÄHTIRYHMÄ kirjoitti:

Toivottavasti tästä tulee hyvä vuosi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu