Nyt sosialisti ja vasuri aikaan on toisin.
Onko ihmisiä voinut jäädä asunnottomiksi?
– On varmasti jäänyt...tällainen luhduton kysymys Helsingin päättäjälle.
Kokonainen kerrostalo tyhjeni Helsingissä: 100 asuntoa oli tarkoitettu asunnottomille: "Kadulla olevien ihmisten määrä on kasvussa"
https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/4424538
Kyllä Saisi Sipilä yhä olla hallituksen pää, Marin tuskin näistä välittää, kunhan saa Ilmarin kanssa bilettää...
Sipilän hallituksen tevoite oli kaikki asumaan, pois ulkoa
6
86
Vastaukset
- Anonyymi
Kuvittelitko pölhö, ettet narahtaisi taas kerran tuosta pankkolängvitsin mongerruksestasi? Miten niin aidompi? Arska ei Pipilää pääministeriksi ehdottelisi.
Onko hapsumatto Fuengirolaan karanteenissa?- Anonyymi
Kyllä, kukaan täysjärkinen ei Juha-Lesta Sipilän ajoista haaveksi, puustapudonneen oloiset sitten sitäkin enemmän.
- Anonyymi
tevoite= tavoite.
Jos siitä itket. Sipilä tosiaan otti asakseen ettei ketään ole ilman asuntoa, laittoi alulle projektin siitä. Nyt otti takapakkia punavihreillä kun asuntoja tyhjentävät. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
tevoite= tavoite.
Jos siitä itket. Sipilä tosiaan otti asakseen ettei ketään ole ilman asuntoa, laittoi alulle projektin siitä. Nyt otti takapakkia punavihreillä kun asuntoja tyhjentävät.Sipilähän olisi halunnut lopettaa mm. Hurstin ruoka-avun, koska ruokajonot antoivat hänen mielestään väärän kuvan ulospäin Suomen tilanteesta.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005497556.html
- Anonyymi
Marinin hallitus maksaa velkaa uudella velalla.
Suomi on jäänyt muista Pohjoismaista pahasti jälkeen BKT:ssa.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/45e2d7ab-8fa0-4388-85e4-e572cb6c0597 Kuten alussa sanoin, se juuri noin. Sipilää olisi kaivattu asioiden jatkajaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1115357Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493432Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle933298Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku403286- 811867
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt311626450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1281617Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.441604Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1481294- 161169