Tuo Juuaan (innovaatio keskus) muualla kutsuisivat "tiedepuistoksi" !! Oli saanut hienot valo luomukset tuossa joulun alla... Hmm onko kemistit ruvennu kasvattamaan kukkasia kun niin monen eri väriset valot oli ripusteltu puitten runkoihin hienoilla "väli roikilla" viritellen. niinkuin ABC jääkaapit.. kin ammosen kesän kynnyksellä. Onkos kunta muuten mukana kun pukama ? kun ainakin Teknisen lekentaarine pyörillä varustettu "" kunnan työn sankaraitten "" "parakki kärri" oli keskellä valovisioo kautta viritystä parkissa ?!? Montakoon tuhatta €uroo mäni tuohon sopu performanssiin kunnan kassasta ? töh!
Puistokemian kehitysyksikkö Keskuspuistoko?
30
568
Vastaukset
- Anonyymi
Syö paskaa t kunnan johtaja daeg
- Anonyymi
No johtaja voi sitten ite kanssa syödä paskaa.
- Anonyymi
Omaa paskaa voi myös syödä.
- Anonyymi
Paskasta saa päivän tärkeimmät vitamiinit.
- Anonyymi
Pillua uuhhh
- Anonyymi
Syö mitä tahansa, siitä tulee aina paskaa.
- Anonyymi
Jos syö paskaa, muuttuuko se ruuaksi?
- Anonyymi
Valot ohjautuivat enemmän liikenneympyrässä matkaavien silmiin kuin puiden rungoille, joten ei voi syyttää liiallisen tehonkaan käytöstä. Harvemmin noita valoja näkee liikenneympyrissä.
Ensi vuonna ne voisivat varoittaa vaikka mahdollisesta syrjäseutuvalvonnan läsnä oleilusta kylällämme. Vihreä olisi myös kiva ja odotettu kahmeloisena aamupäivänä.
Kehiteltävä uutuus, kaikki pinnat ja yläfemmat! - Anonyymi
Valot kun saisi pyörimään ja vilkkumaan, niin saisi alkottakin auton ojaan.
- Anonyymi
Ja ilmaisen krapulan.
- Anonyymi
Juuan innovaatio keskuksessa testataan myös oletko tuhka muna.
- Anonyymi
Onko tärkeämpää testata tuhkamunaisuus vai ajatella vaihtoehtoisesti syödä paskaa?
- Anonyymi
Puuttuu puistosta vaan se suurimmista suurin veistos, jonka voisi lakittaa aina keväällä, valaista jouluna, sekä sadonkorjuun vuosipäivänä. Tuo hedelmällisyyden ja Juuan luonnon monirikkauksien symboli seisoisi kovana metropolimme sydämmessä muistuttaen Juukalaisen keräily- ja pirttiviljelyperinteen unohtumattomuudesta!
- Anonyymi
Juuasta tosin kyllä puuttuu henkilöpatsas.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuasta tosin kyllä puuttuu henkilöpatsas.
Tuhkis?
- Anonyymi
Keljes?
- Anonyymi
Juuan keskuspuisto? Onko se paikka jossa vietän pari päivää viikossa munasillaan?
- Anonyymi
Valot voisi suunnata Lampisen suuntaan, ei liikenneympyrään.
- Anonyymi
Syksyn kehysriihessä mämmilaatikoittain tarjoiltiin paskaa. Hyvää paskaa olikin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Syksyn kehysriihessä mämmilaatikoittain tarjoiltiin paskaa. Hyvää paskaa olikin.
Hyvä että paska maistuu. Päivän hiven aineet.
- Anonyymi
Juuan innovaatio keskuksessa on ainakin perehdytty satelliitti tekniikkaan. Intohimona löytää kehittyneempää tekopillu teknologiaa muualta universumista.
- Anonyymi
Kuka taho tätä tekopilluteknologiaa tutkii Juuassa?
- Anonyymi
I love tekopillu
- Anonyymi
Onko kiepillä verkkokauppa josta voisi tilata tekopimpsaa?
- Anonyymi
Bad very bad
- Anonyymi
Edif kuppakulli oli myös keksijä ja Juuan kuningas. Pitäisikö hänestä tehdä henkilöpatsas?
- Anonyymi
Miltä näyttää kuppakulli? Kuka sen veistäisi?
- Anonyymi
Juuan astronomian erikoistohtori Kontio Kyrvänsyylän sieluntekstejä voisi liimailla vaarojensanomiin. Jos niistä riviä lukemalla saisi jotain osviittaa ja ennustuksia.
- Anonyymi00035
Elä ihmeessä tule Juukaan.
- Anonyymi00036
Vanhuksen paska maistuu aina samalle. Mut nuorien paskan makuun vaikuttaa mitä ne on syöny.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135