Voiko soutaa voiko?

Voiko Kuopion kaupungin ymbäri kiertää soutaõalla, savolaisella tervaveneellä?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Voit toki soutaa, eihän sitä ole missään kielletty.

Äänestä

Kuopion kylähullullesopisi maniosti soutaa jäällä kuopion ympäri.

Anna palaa.

Äänestä

On jolloin taunolla taas hauskaa. Tee vielä pari kysymystä lisää..

Äänestä
  • Joo, olikin kysymyksen tarkoitus se että voiko soutaa Kuopion ympäri, kesällä mieluiten. Onko joka puolella yhtenäisesti vettä niin että onnistuu soutaa ympäri, kuinka pitkän soutulenkin joutuu tekemään? Riittääkö evääksi pari makkaravoileipää ja Airamin iso termospullo kahvia?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Voiko Kuopion kaupungin ymbäri kiertää soutaõalla, savolaisella tervaveneellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu