Lempi ruoka? Minun lemppari on MarkaRiitta pizza

Minun lempiruokani on MarkaRiitta pizza. Aivan parasta. Entäs teidän lemppari ruokalajike?
2486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Minun lemppari on kyllä se Dillinkeeri

Äänestä
  • Kotona tehdyt Karjalanpiirakat, kotona paistettu kinkku ja suolakurkut.

    Äänestä

PeppeRiina

Äänestä

Mikäs se semmoinen pepperiina on? Eikös se ole PeppeRooni

Äänestä

Pipperooni on tosi hyvä

Äänestä
  • Yhtä hyvä kuin MarkaRiitta

    Äänestä

Läskisoossi on aivan ylivoimainen.

Äänestä

Kaesar-salaatti on hyvää.

Äänestä

Tulinen masai 🏃‍♀️🤾‍♀️

Äänestä

Lanttukukkoo ja piimmee se pittää olla iltasilla vähä ennen muatamännöö ottoo palasta.

Äänestä

No sekin on ihan hyvä. Mutta kyllä se MarkkaRiitta menee alas tuolta Lopedi Lopoksesta.!

Äänestä

Entäs pissiliisa?

Äänestä

Ooppera pitsa on aika hyvä

Äänestä

pirkkaolut lämpimänä työttömalle pitsaa ei riitä 9e pirkkaolueen 4lajiketta te-tstoon köyhä oilkupyörä ketjuruostuu kuntouttava rasvaa

Äänestä

Karjalanpaisti hyvviin perunoehen ja ruisleivän kansa. Sillä voep lähttee motintekkoon. Niissä hommissa ei kiisselit aata.

Äänestä
  • Juu olet sinä homo. Se on tullut selväksi jo useasti.

    Äänestä

Kaalilaatikko, paistettu järvikala, kananmunat keitettyinä, riisipuuro,
uudet perunat tilli silli.

Äänestä
  • Uskotaan uskotaan jotta olet homo ja vajakki kusipää idiootti. Sulla on kengän numero suurempi kuin älykkyytesi.

    Äänestä

  • Pitää muuten emännälle mainita, että tekeekin kaalilaatikkoa. 👍

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pitää muuten emännälle mainita, että tekeekin kaalilaatikkoa. 👍

    Tunnet tarvetta piereskellä?

    Äänestä

Napolissa söin parasta Margherita pizzaa.

Äänestä

Pannukakku ja /tai lätyt kera mansikkahillon.

Äänestä

Itsetehty patakukko ahvenista eli ahventa ja läskiä kerroksittain ja paistetaan hitaasti uunissa! Veriletut on toinen suosikkini! Vatsan saa halvalla täyteen riisi tai mannapuurolla ja kyytipojaksi tuoretta ruisleipää! Katolla kuivatuista kaloista en tykkää eli siis kapakalasta! Aikoinaan isäukko niitä kuivasi keväisin talven varalle ja talvella syötiin kapakala keittoa!

Äänestä

Tuore, Pielisestä nostettu Ponsse

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Minun lempiruokani on MarkaRiitta pizza. Aivan parasta. Entäs teidän lemppari ruokalajike?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu