Oliko oikea ratkaisu bilettää joulukuussa baarissa?

Anonyymi

Pääministeriltä voisi kysyä miten noinniinku omasta mielestä meni joulukuussa, kun oli pakko bilettää keskellä neljättä korona-aaltoa. Jokainen varmaan siinä vaiheessa otti liian lepsususti ja Marin löi tahdit sille. Nyt on naivia ihmetellä miten tässä näin kävi ja paniikissa painella kaikkia hätäjarruja. Entäs joa oliskin jättänyt Coronaoluen juonnin vähemmälle joulukuussa? Muutkin olisivat ehkä ottaneet tilanteen vakavuuden toimissaan huomioon. On siinä meillä esikuva, jolle kumarramme kaikki.

9

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei muuten kumarreta. Pääministeri ravisutteli pääministerin instituutiota, joten se kertoo suuresta naiviusuudesta. Marinin tahtipuikon heiluttelu vetelee viimeisiään.

    • Anonyymi

      Kalliossa oli kivaa yökerhossa , seuraa Sannalla riitti.
      Kiuru varoitti koronasta , Bile Sanna näytti keskisormea , Lappi kannusti tanssia.

      • Anonyymi

        Lappi vaatii taad rahaa veronmaksajiöta , ravintoloille.


    • Anonyymi

      Marin ollut hiljaa kuin kusi sukassa.

      Olisko uudenvuoden juhlinnat karanneet käsistä ja nyt yrittää viettää tipatonta tammikuuta?

    • Anonyymi

      -Mitä v_ittua se mulle kuuluu jos joku on niin saamaton, ettei käy työterveyshuollossa hakemassa apuja koronaan.
      Onksse mun murhe, ettei muilla ole kännykkää jolla soittaa lääkäri kotiin jos on köhää.
      Sanokaa tekin luuserit niille turvamiehillenne, että raivaavat vähäkään köyhän näköiset pois siitä pöytänne läheltä.
      Näin tätä koronaa pitää hoitaa.

      Pysykää terveinä
      S

    • Anonyymi

      Marinin olisi pitänyt hillitä himonsa ja kuunnella Kiurua.
      Nyt on vetelät Suomella housuissa ja saattaa sotakin tulla kun johto vaatii voimankäyttöä Idän vihollista vastaan.
      Saako Sanna tanssiseuraa NATO upseereista kun isäntämaa Suomi niitä ruokkii.

    • Tekisi mieli kysyä, että etkö muuta keksinyt.
      Eikö tuo ole käyty läpi jo turhankin monta kertaa enkä usko, että koronatilanne roikkuu yhden viinilasin varassa.

      Boom boomeri, ota coolimmin! 🍻

      • Anonyymi

        Marin voisi ihan hyvin ottaa itse coolimmin ja antaa poiutpaut kaikille rajoituksille. Mutta eihän sillä rohkeus riitä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      66
      2382
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      65
      1115
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1077
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      803
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      650
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      648
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      615
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      27
      571
    Aihe