Ihmiset jäävät ilman raha kun ei järjestelmä toimi.

Anonyymi

Vaasan sossu on uusi järjestelmä kun ne maksa vältys tililttä ihmisille raha ja sen kanssa on ollut ongelmia että sen takia on ihmiset jännet ilman raha.

8

539

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Välitystili on Suomessa sosiaalitoimen toimenpide, jossa henkilön rahaliikenne annetaan sosiaalitoimen työntekijän hoidettavaksi. Se on tarkoitettu ihmisille, joilla itsellään on vaikeuksia hallita omaa rahankäyttöään.[1] Välitystilin tarkoituksena on, että asiakkaan saamat etuudet ja tulot maksetaan sosiaalitoimelle, joka hoitaa esimerkiksi vuokran maksamisen ja muut elämisen kannalta välttämättömät menot asiakkaan puolesta. Etuudet voidaan jättää sosiaalitoimelle kokonaan tai laskujen jälkeen jäljelle jäävä osuus voidaan antaa asiakkaan itsensä käytettäväksi. Välitystilin asiakkaaksi pääsemiseksi vaaditaan joko erittäin painava syy (kuten lapsiperheillä häädön uhka) tai yksin elävän ihmisen kohdalta toistuva maksujen jääminen rästiin alkoholismin tai muun syyn tähden. Yksittäisen ihmisen kohdalla välitystilin piiriin pääsemisen edellytyksenä on myös henkilön itsensä aloitteellisuus. Välitystilin asiakkaaksi pääsemiseen myös vaaditaan aina päätöstä koskevan henkilön suostumus kirjallisena, eikä sen piiriin siis voida pakottaa[1].

    • Anonyymi

      Minulla pitä olla se väitystili kun minulla on 3900€ vuokra rästejä mitä minun pitä lyhentä 100 kk ja 480€ sakot mitä minun pitä lyhentä 50€ kk ja 332€ asianajaja lasku mitä minun pitä lyhentä 50€ kk ja puhelin ja netti laskut mitä pitä maksa joka kk.

      • Anonyymi

        Miksi valitat, jos olet jättänyt asiasi hoitamatta? Saat kuitenkin ilmaista rahaa taikaseinästä... jonka joku muu on maksanut työllään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi valitat, jos olet jättänyt asiasi hoitamatta? Saat kuitenkin ilmaista rahaa taikaseinästä... jonka joku muu on maksanut työllään.

        tuo oli huu haa kirjoittaja, joku perus suomalainen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        tuo oli huu haa kirjoittaja, joku perus suomalainen.

        Mietitäänpä... 480eur sakkoja, jostain väärintekemisestähän niitä saa? Eikai niitä jaeta, jos ei ole jotain rikosta tehnyt?

        3900eur maksamattomat vuokrat? Tuollaisia summia jätetty maksamatta?
        332eur asianajokulut? Niitä joutuu maksamaan, jos on tehnyt rikoksia?

        Ja nämä ovat joillekin "ihan OK" juttuja? Persuja en äänestä, mutta kyllä tuosta huomaa kuka tahansa, että ei ole ihan oikein menetelty.


    • On uusi vuosi, joka tuo uusia mahdollisuuksia ovellemme. Useimmiten varojen puute estää meitä saavuttamasta täysin sitä, mitä voimme, minkä vuoksi Good Credits Foundation on täällä auttamassa. Tämä yritys on yritys, joka on ollut olemassa noin 18 vuotta ja ylläpitää korkeaa mainetta. Tarvitsetko lainaa ja sen saaminen on ollut vaikeaa iän tai pankkien ja muiden lainanantajien tarjoamien korkeiden korkojen vuoksi? Älä enää huolehdi, sillä olemme täällä toteuttamassa unelmaa lainaamalla sinulle jopa 2 prosentilla. Ota meihin yhteyttä sähköpostitse osoitteeseen [email protected] tai WhatsApp 1 (260) 218-3592 kautta. Vieraile verkkosivustollamme HTTPS://GOODCREDITFOUNDATION.WIXSITE.COM/HOME saadaksesi lisätietoja

    • Anonyymi

      tästä kuvasta karisi hieman luotto ylläolevaan lainantarjoajaan.
      kaikki kuvat samantasoisia laadultaan, ei ole otettu henkilökohtaisesti ja lähetetty.
      https://goodcreditfoundation.wixsite.com/home/testimonials


      firma käyttää ko. nimeä jotta googlen on vaikea hakea tietoa ka kokemusta yrityksestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10934
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5220
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2433
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2133
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1701
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1544
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1241
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1166
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      892
    Aihe