Mistä kevytyrittäjiä?

Kevytyrittäjyys on ollut mielessä pitkään ja kiinnostaa kovasti. Minusta olisi hyvä saada yrittäjäkumppani mukaan, mutta en kuitenkaan tunne sellaisia henkilöitä. Tämä ei ehkä ole paras paikka kysyä, mutta jos nyt joku osaisi vihjeistaa, niin mistä voisi mahdollisesti etsiä kevytyrittäjyydestä kiinnostuneita henkilöitä, joilla olisi samanlainen tilanne kuin minulla?

3

248

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä siis tarkkaan ottaen kaipaat? Toimivaan yritykseen alihankintana tekevää yrittäjää/kevytyrittäjää? Vai työkaveria jonka kanssa istua kahvilla ja jauhaa paskaa? Vai sitä ”isäntää” joka hankkii sinullekin keikkaa?

    • Anonyymi

      Köyhien kannattaa etsiä yrittäjäkaverikseen toisia köyhiä, tyhmien kannattaa etsiä yritäjäkaveriksi muita tyhmiä, kevytyrittäjäksi aikovan kannattaa etsiä kaverikseen toisia kevytyrittäjiä.

    • Anonyymi

      2 kevytyrittäjää kimpassa jakamassa huoliaan ei kuulosta kovin tehokkaalta liiketoiminnalta. Ota itseäsi niskasta kiinni ja unohda koko kevytyrittäjyys ja perusta toiminimi itsellesi. Tietoa on saatavilla eli ota yrityksen perustamiseen liittyvistä asioista selvää ja laita toimeksi. Ketään epävarmaa taluttajaa siihen ei tarvita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1333
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1071
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      67
      845
    4. 60
      651
    5. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      51
      648
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      541
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      30
      533
    8. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      507
    9. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      503
    10. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      16
      497
    Aihe