Mistä kevytyrittäjiä?

Kevytyrittäjyys on ollut mielessä pitkään ja kiinnostaa kovasti. Minusta olisi hyvä saada yrittäjäkumppani mukaan, mutta en kuitenkaan tunne sellaisia henkilöitä. Tämä ei ehkä ole paras paikka kysyä, mutta jos nyt joku osaisi vihjeistaa, niin mistä voisi mahdollisesti etsiä kevytyrittäjyydestä kiinnostuneita henkilöitä, joilla olisi samanlainen tilanne kuin minulla?

3

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä siis tarkkaan ottaen kaipaat? Toimivaan yritykseen alihankintana tekevää yrittäjää/kevytyrittäjää? Vai työkaveria jonka kanssa istua kahvilla ja jauhaa paskaa? Vai sitä ”isäntää” joka hankkii sinullekin keikkaa?

    • Anonyymi

      Köyhien kannattaa etsiä yrittäjäkaverikseen toisia köyhiä, tyhmien kannattaa etsiä yritäjäkaveriksi muita tyhmiä, kevytyrittäjäksi aikovan kannattaa etsiä kaverikseen toisia kevytyrittäjiä.

    • Anonyymi

      2 kevytyrittäjää kimpassa jakamassa huoliaan ei kuulosta kovin tehokkaalta liiketoiminnalta. Ota itseäsi niskasta kiinni ja unohda koko kevytyrittäjyys ja perusta toiminimi itsellesi. Tietoa on saatavilla eli ota yrityksen perustamiseen liittyvistä asioista selvää ja laita toimeksi. Ketään epävarmaa taluttajaa siihen ei tarvita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kerro kiva muisto

      Kaivatustasi
      Ikävä
      94
      1753
    2. Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen

      Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa
      Sinkut
      358
      1169
    3. Susanna Laine, 43, pohtii tätä muutosta itsessään iän karttuessa: "En tiedä, onko se vähän ikäjuttu"

      Susanna Laine on kyllä nainen paikallaan Farmi-juontajana ja myös Tähdet, tähdet -juontajana, eikös vaan! Lue Susanna
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1168
    4. Mikä on horoskooppisi?

      Entä tiedätkö kaivattusi?
      Ikävä
      95
      1028
    5. Onks se väärin jos

      Tutustuttaisiin edes vähän enemmän?
      Ikävä
      62
      823
    6. Vanhemmalle naiselle

      Kirjoitan tällä vanhalla otsikolla vaikka se joku toinen anonyymi naisen kaipaaja innostuukin tästä ja käyttää taas sam
      Ikävä
      36
      801
    7. Hyvää yötä

      Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani
      Tunteet
      6
      744
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan? Sinusta paljon kiinni
      Ikävä
      46
      706
    9. En vaan ymmärrä

      Sinulla on hyvä puoliso, perhe, periaatteessa kaikki palikat kohdillaan. En ymmärrä, miksi haluat vaarantaa sen. Minulla
      Ikävä
      42
      680
    10. Mitä saat naiselta mies kun

      Otat ohjat? Saat feminiinistä pehmeyttä, lämpöä ja rauhaa. Kun nainen on tässä moodissa hän auttaa miestä lepäämään ja p
      Ikävä
      113
      676
    Aihe