Aluevaalit, kuinka käy Virroilla?

Anonyymi

On hyvin epätodennäköistä että pienistä reunakunnista aluevaltuustoon mentäisiin, joten miten on ajateltu sitten vaikuttaa? Onko Virtolaisilla virkamiehillä hyvät välit ja verkostot niihin, jotka alueella päätöksiä valmistelevat? Kuunteleeko Tampereen ja kehyskuntien puolueaktiivit reuna-alueita, vai sopivatko keskenään?

2

990

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Komeet äänimäärät Reijo, Keijo ja Heidi, mutta liian tasavahvat kepulaiset jakoi liikaa ääniä. Olis se ollu hienoo saada edes yks edustaja reunakunnista. Muutenkin kepu taas otti vanhaa paikkaansa. Kuntavaaleihin verrattuna oli Valtin ääniä jaossa, niistä sai moni, paitsi PS. Puolessa vuodessa on usko PS:ään laskenu, taisi pensat ja perkeleet ampua omille kintuille.

    • Anonyymi

      Kepu töppäsi, kun laittoi kaksi ehdokasta. Oliko pakko?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      103
      1241
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      93
      862
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      784
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe