Eiköhän laiteta STOP tälle kehitykselle.

Anonyymi

Tämä nykyinen hallitus on HÄTÄTILA hallitus joka on suunnattu Persujen TORJUNTAAN,kaikki toimenpiteet viittaa samaan suuntaan ...on se pelko kauheeee ??
Yle on valjastettu luomaan pelkoa ,uhkakuvia esim. tulvat, pandemiat, Venäjä, massiivinen maahanmuutto, nyt uutena sähkön hinnannousu , ilmaston lämpeneminen. Toisinajattelijat asetetaan syytteeseen puheista joita tulkitaan vihapuheeksi tai maalittamiseksi ( vain persut ).Tavallinen kansa ei tiedä mitä vihapuhella ja maalittamisella tarkoitetaan.
Oikeuskansleri ja Valtakunnansyyttäjä suorittaa ns. likaisen työ ! ( Tynkkynen ja Peltokangas maaleina ja ).
Pakkoruotsittajat hio kynsiään ja on tuomassa PAKKORUOTSIN tukemaan virkamiesruotsia, ylioppilaskirjoitukset A P U N A !? Varmaan suunnittelee Ruotsiin LIITTÄMISTÄ. Pakkoruotsin hintalappu lieneen jotain 2-miljardin luokkaa ( RKP estää selvittelyn ) Ylessäkin Ruotsitus ottanut
HARPPAUKSEN eteenpäin.
Pakkoruotsi on PUHTAASTI etuilujärjestelmä ( virkamiesruotsi ) jolla ohitetaan ns. tavallimen "Suomalainen",kaikkea tätä VAUHDITETAAN RKP:n toimesta lahjomalla, kiristämällä ja uhkailemalla.
Kokoomus VÄITTÄÄ että Suomessa on työvoimapula,500 000 haeskelee työtä JOLLA tulis toimeen. Kokoomus hakee HALPAtyövoimaa jotta rikastuisi vielä vauhdiikkaammin ja SOTKIS työmarkkinatilannetta. Kokoomus hakee HUIPPUosaajia , kysymys onko kyse ammattinsa osaavasta siivoojasta tai rakennusmiehistä ? Matut miehittää asuntomarkkinat , KELA maksaa ja asuntosijoittajat korjaa potin ( esim. Kokoomus taustainen ).

Ylessä pyörii henkilöitä jotka esiintyvät ns.asiantuntijoina ja MATUT tunkee mukaan , höystettynä punavihrellä toimittajilla, teemana mollataan toisinajattelijoita ja tietenkin muutkin ohjelmat on valittu huolella ? Ylessä tulee nykyään pelkää HÖMPPÄÄ, ehdotan Budjetin puolittamista ??!!
Päätöksen teossa perustuslaki on kevyttä tavaraa ( keksitään jokin ohituskaista oikeuskanlerin avustuksella ja kehdataan puhua oikeusvaltiosta ! Kansa on unohdettu kokonaan,no edustuksellinen DEMOKRATIA tarkoittaa ME harvat päätetään eikä päätöksillä ole mitään tekemista KANSAN kanssa ??!! me tiedetään menttaliteetilla !
Ulkomaanapuun 1,3 miljardia ( H... Pekka saanut pelimerkkejä) saadut tulokset lähes OLEMATTOMAT, lähinnä organisaatiot työllistyy....lähinnä VIHREET tällä kertaa ??!!
JOS ja kun henkilö tienaa vuodessa n.30 000 € niin se tarkoittaa 40 000 työntekijän työpanoksen viemistä ulkomaille jos taas ajatellaa verotuksen kautta ( 20 % ) tuo lukumäärä pitää kertoa ( 5 ) eli viidellä. Afrikkaa menee 200 000 työntekijän V E R O T.
Jos taas ajatellaan EU:n- tukipakettia 6,7-miljardia joista palaa 2-miljardia,nuo edellä mainitut luvut pitää kertoa n. 4 ( neljällä ) ( 160 000 ja 640 000 ).
Holtiton Matutus tuo Suomelle ainakin 2-miljardin menot ( 60 000 työpanos jos veroina 300 000 )
Nyt sitten UUSI tukipakketti on työnalla ( työstönimi ilmasto ) Suomen osuus 0,1 %, eli ei mitään käytännössä. Tottakai ilmastoa pitää suojella , mutta hallitusti hötkyilemättä ??
OLETKO TYYTYVÄINEN VEROTUKSEEN, pienipalkkainen TUUNARI ??????
Nyt hallitus poseraa poliisin ja kunttuukin LEIKKAUSTEN suhteen, ensin leikataan ja SITTEN palautetaan.
Veikkauksessa HÖYNÄYTETÄÄN köyhä palamaan yli varojen ...jotkut jopa voittaa mutta ylijäänyt rahan vie eteetti millon mihinkin ( ja sitä on paljon ).
Vappusatasella saatiin höynäytettyä SDP:lle vaalivoitto ja hoitajatakuu siirrettiin tuleville hallituksille...sitten hoetaan: vastuullisesti, tarkkaan harkittu , yms., näinhän se on muttei Suomalaisten EDUKSI !
Ihan uusimpana Tynkkystä mukiloidaan mielipiteittensä takia ( Persu ).
Vaikuttaa siltä että yritetään ajaa SUOMI konkurssiin,oikein väkisin ??!!

1

2639

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tehdään se .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      111
      6589
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3697
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      185
      2448
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      255
      2310
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      191
      1973
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      300
      1740
    7. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      9
      1605
    8. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      128
      1219
    9. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      69
      1194
    10. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      24
      1190
    Aihe