Umpivihreät julkkikset julkaisevat lomakuvia pitkän lentomatkan päässä kotoa. Vesalat ja veitolat sun muut.
Eikö ilmastoasiat kuitenkaan koske näitä itseään?
Vihreää aatetta kunnioittaen!
16
59
Vastaukset
- Anonyymi
Heillä on sitä parempaa vihreyttä. Se oikeuttaa olemaan aatteen yläpuolella.
- Anonyymi
Ei lentokoneet päästöjä lisää.
- Anonyymi
Ei silloin kun hienostoperse vihree istuu kyydissä
- Anonyymi
Taas tuli todettua minkälaisia oman edun tavoittelijoita nämä Veitolat ja Vesalat ovat, käsi käy työtätekevien taskuilla.
- Anonyymi
Vihreet on oikeistopuolue
Oikeisto tukee kapitalistisen kulutus ja riistoplitiiika.
Lisää rahaa porvareiloe ja kauppiaille
Seuraa eduskunnan äänestykset- Anonyymi
Virheet ei ole mikään oikeistopuolue, keskustapuolue tai vasemmistopuolue. Se on hörhöpuolue, joka hörhöilee ilmaston, sateenkaariväen ja kehitysmaamuslimien agendalla. Ei ikinä enää tuota väkeä hallituksiin!!!
- Anonyymi
Kansallinen Saaritsa enemmän kuin suuryritys vaikka suuryritys luo kansallisen tarpeet
Loppupeleissä kansalinen maksaa suryityken saavuttamisen
Voitot kerää suuryriyys
Vihreet on kokomus Tärkeintä on itse aate, ei sen mukaan eläminen, joka olisi "köyhää" ja ikävää.
- Anonyymi
He saavat miljoonatulojensa päälle koronatukea kanssalesbo-pääministeriltä. On millä mällätä!
- Anonyymi
Ei. Tähän pätee se sama kun Vihreiden puheenjohtaja ajoi vanhalla diesel-pajerolla (maastoauto) samalla kun valitti muiden päästöistä. Kun häneltä kysyttiin erittäin saastuttavasta autostaan, hän selitti "niin mutta kun minä tarvitsen tuollaisen auton". Toki _HÄN_ tarvitsee tuollaisen auton, mutta muut eivät...
Sitten vihreiden vaatimuksista uusien pölynimurien tehot piti laskea niin alas, ettei pöly irtoa enää paksummista matoista ja jotkut valittavat, että tietokoneetkin vievät liikaa sähköä. Samaan aikaan he itse lentelevät ympäri maapalloa, jossa yksi ainoa matka voi saastuttaa yhtä paljon kuin henkilöauton kaikki ajot vuodessa. Tässä tullaan taas siihen, että koska vihernainen pitää matkusteluaan äärimmäisen tärkeänä, mutta ei välitä mistään pölynimureista tai tietokoneista, niin "säästökohde" määräytyy sen mukaan.
Suomessa on poltettu satoja tuhansia tonneja kivihiiltä vuosittain sähkön tuottamiseksi, koska vihreät saivat torpattua ydinvoiman rakentamisen niin moneen kertaan 90-luvulla. Kun lupa lopulta saatiin, turvallisuusvaatimukset olivat lapsellisia ja budjetti ja rakennusaika nousivat pilviin samalla kun maat, kuten Venäjä, Intia, Kiina rakentavat ydinvoimaloita joka vuosi tuosta vaan.
Ehkä suurimpia typeryyksiä Vihreiltä on kuitenkin kielto kierrättää ydinjätettä. Ydinjäte on 95% kierrätettävissä, mutta koska he aikoinaan (muistaakseni sekin tapahtui 90-luvulla) saivat vetoomuksillaan ajettua läpi jätteen uudelleenrikastamisen (=kierrättämisen), se on nyt sitten pakko dumpata kallioon säteilemään tuhansiksi vuosiksi. Kierrättämällä uraania sen hinta hieman nousisi, mutta ei merkittävästi ja lopulta jäljelle jäävä jäte on vähemmän ja lyhyemmän aikaa säteilevää, kuin se mitä nyt joudutaan hautaamaan.
Siihen on syynsä, miksi teknologiaa ja energiataloutta ymmärtävät kutsuvat vihreitä ympäristötuhopuolueeksi.- Anonyymi
Siis saivat aikaan ydinjätteen kierrättämiskiellon. Väittivät esimerkiksi, että siitä alettaisiin varmaankin valmistaa ydinaseita (vaikka se rikastettaisiin vain samalla tavalla kuin ennen ensimmäistä käyttöä ja esimerkiksi Ruotsissa rikastettiin uraania pitkään ja onko joku kuullut ruotsin "ydinpommeista"? Täysin päättömiä selityksiä vihreiltä.
Sitten oli tokin sen vihreiden laskelma, jonka mukaan Suomen viimeinen puu kaadetaan joskus 2005... Kun toimittaja kysyi täysin naurettavista laskemista, jotka olivat noin tuhatkertaisesti väärin, vihreät vetosivat, ettei laskelma ole tärkeä, vaan heidän sanomansa, että puita ei saa kaataa.
- Anonyymi
1960-1970-luvuilla tunsin syvää inhoa agitproppeja ym. kommunistikailottajia kohtaan. Ihan samoin kuin nyt punavihreää aivopesua toitottaviin valefaceihin ja vesaloihin ym. agitaattoreihin.
- Anonyymi
Ei vihreys ole mikään aate vaan keppihevonen. Kysy vaikka Pekka Haavistolta joka ajelee suurella diesel käyttöisellä citymaasturilla.
- Anonyymi
Vihreät, aina Suomea vastaan.
- Anonyymi
Lentäminen on helppoa matkustaa kohteeseen iloisesti
- Anonyymi
samaa onn ajatellu.thaimaaseen asti pitää lähteä joogaamaan että saa päänsä kuntoon.nää helkatin maailmanparantajat on itse alinta paskasakkia.kohta homma muuttuu ja nämä surkimukset joutuvat kohtaamaan totuuden.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä242465- 911004
- 58871
- 66845
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26827Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6797Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37790Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.63762Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75684Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu131678