Pitäskö nyt kuitenkin varuskuntien nostaa kädet pystyyn koronan edessä.
Jos rokotettuja ja koronan sairastuneita pitää makuuttaa karanteenissa kun ei oireita ja oikeen omissa kasarmeissa. No eihän siellä järjellä ole koskaan ollut paljon tekemistä.
Korona ja varuskunta
Anonyymi
5
89
Vastaukset
- Anonyymi
Venäjällä äidit pelkäävät poikiensa puolesta kun armeijassa simputetaan henkihieveriin ja raiskataan.
Suomen armeija on kuitenkin hieno laitos.- Anonyymi
Ja minkä takia rokotetaan? No sen takia että jos sairastaa niin korona tulee lievänä tai ei ollenkaan. Kaksi rokotusta ottaneensa kolmatta ei tule. Jos joku ei halua rokotusta ottaa niin myös minun altistuneena pitää jäädä karanteeniin sen puupelon takia kuka rokotusta ei halua ottaa. Armeija raavaita miehiä täynnä ja sairaista tehdään sairaampia?
- Anonyymi
Pidä siis kipeenäs
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 815340
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai744709Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1314650Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3692091- 941708
- 991607
- 2571507
- 3491197
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.571022- 2001011