Bitcoinin myynti ei ole ihan helppoa. Aikaa ja rahaa palaa,

5197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kohta muutkin alkavat kotiuttamaan voittojaan. Mikä tahansa epätavallisen suuri jatkuva myynti voi aiheuttaa lumipalloefektin, jota on mahdotonta pysäyttää.

Kannataako hävitä nyt vähän tai jatkossa todella paljon? Tätä miettii nyt miljoonat "sijoittajat". Nyt kotiutetut voitot voi sijoittaa uudestaan muutaman kuukauden päästä kurssin pudottua pohjamutiin.

Äänestä
  • Hyvä artikkeli. Valtioita ja muita isoja yhteisöjä on helppo huijata. Osaamattomat päättäjät eivät pelaa omilla rahoillaan. Heidän on helppo vääristää faktoja ja käyttää vääriä sanoja, koska eivät tiedä asiasta oikeasti mitään. Ei ole valehtelua!

    Äänestä

Eiköhän joku keksi joskus tavan, jolla lähes kaikkien Bitcoinien myynti saadaan estettyä. Jossakin on varmasti joku aukko, johon jatkuvasti hyökkäämällä pystyy sotkemaan jotain pysyvästi.

Ei olisi edes laitonta!

Äänestä

Joko kaikki on saatu myytyä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tullin-takavarikoimien-73-miljoonan-euron-bitcoineille-valitaan-valittaja-pian-tanne-paatyvat-tuotot/845a7a28-1806-448f-9355-5c70a975ca36

Ja jos välitäjä ei saa myydä niitä kuin valituille tahoille, homma tulee todella kalliiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu