Manninen puhui

Eipä uskaltanut Hannes Manninen puhua kuntatalouden syvenevästä kriisistä vappupuheessaan.

Hannes haukkui vihreät ja ennen kaikkea vasemmistoliiton. Siinäpä oiva puheenaihe vappuna.
Vappupuheiden pohjanoteeraus !

Kyllä olisi Hanneksen aika jättää ministerin paikkansa. Pettymys on koko kuntakentässä käsin kosketeltava. Missä ovat Hanneksen kyvyt ?
1120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tosiasia on, että oman ehdokkaamme kannattajakunnan nykyinen heikohko taloudellinen tilanne avaa itse kullekin tiedon ja ymmärryksen portin kohti organisaation sisäisiä ratkaisumalleja. Vaihtelevalla menestyksellä myös järjettömiin mittasuhteisiin paisunut opposition viivytystaktiikka avaa itse kullekin tiedon ja ymmärryksen portin kohti organisaatiossa toimivien vastuunalaista asennetta. Ei tarvita syvällistä ymmärtämystä sen käsittämiseen, että hallituspuolueiden erimielisyys antaa mahdollisuuden parantaa ilmiöiden liiallista nonfiguratiivisuutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


varman päälle kirjoitti:

Eipä uskaltanut Hannes Manninen puhua kuntatalouden syvenevästä kriisistä vappupuheessaan.

Hannes haukkui vihreät ja ennen kaikkea vasemmistoliiton. Siinäpä oiva puheenaihe vappuna.
Vappupuheiden pohjanoteeraus !

Kyllä olisi Hanneksen aika jättää ministerin paikkansa. Pettymys on koko kuntakentässä käsin kosketeltava. Missä ovat Hanneksen kyvyt ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu