Miksiköhän ne korona testaajat

Pukeutuu kokovartalosuojaan.
Eikaise virus vaatteitten läpi mene?
4113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sitä minäkin ihmettelen. Oikein peljästyin kun näin tällaisen näytteenottajan

Äänestä

Oletko itse vapaaehtoinen tekemään sitä työtä ilman suojauksia. Helppo se on täällä huudella.

Äänestä
  • Imeytyykö se virus ihon läpi?

    Äänestä

Ihan ilmateitsekin siksi on tärkeää pitää maskia ja jollain pinnoilla kin voi elää jopa 3 päivää. Siinä työssä tarvii kaikki suojat itseään suojaten. Kiitos on liian laimea siihen että on niitä näytteen ottajia. Epäitsekkäästi tekee työtään. Eikä se asu ole varsinkaan kesällä kuin ei muutenkaan miellyttävä. Arvokasta työtä... Hyviä hoitajia ja osaavia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pukeutuu kokovartalosuojaan.
Eikaise virus vaatteitten läpi mene?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu