Kommentti vaalikeskusteluista

Aina, kun tv:ssä on ollut vaaliväittely, ilmestyy tälle palstalle teksti, jossa ylistetään Sanna Marinin ylivoimaisuutta oppositioon nähden. Sillä ei näytä olevan merkitystä, puhuiko Marin asiaa, asian vierestä, muunneltua totuutta vai jättikö vastaamatta. Aina kehutaan, kuinka Sanna oli taitava.
Torstaina tammikuun 20. päivänä on kaikkien puolueiden vaaliväittely. Varmasti Marinin kiihkomieliset kannattajat ovat jo nyt laatinut kirjoituksen Sannan ylivoimaisuudesta, minkä he julkaisevat muutama minuutti ohjelman päätyttyä.
972
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Täytyyhän faktat hyväksyä, Marin on ollut tähän asti kaikissa väittelyssä täysin ylivoimainen oppositioon nähden. Tasoero Marinin eduksi on valtava verrattuna opposition edustajiin.

Äänestä
  • Vitut on, se vaan tuntuu kun tyhmä kuuntelee tyhmää, joukossa tyhmyys tiivistyy, demareissa varsinkin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vitut on, se vaan tuntuu kun tyhmä kuuntelee tyhmää, joukossa tyhmyys tiivistyy, demareissa varsinkin.

    Marin on ollut täysin ylivoimainen näissä vaalitenteissä, Orpo ja Purra jääneet lähtötelineisiin. Kokkarien ja Persujen harmistus ymmärrettävää kun omat edustajat eivät pärjää alkuunkaan ja siksi näemme edellisen viestin kaltaisia lapsellisia kiukutteluja kokkari ja persu kannattajilta.

    Äänestä

Niin se on, jotkut haluaisivat kääntää senkin hallituksen syyksi, kun oppositio on niin onnettoman heiveröinen.
Tiedot ja taidot hukassa, josko niitä oppositiolla koskaan ollutkaan?

Äänestä

Marin ylisti taas itseään ja hallitustaan, jopa koronan hoidosta, valehteleva ääliö. Purra ja Orpo laukoivat totuuksia, Marin katseli hölmö ilme kasvoillaan ei tajunnut hevon vittua.

Äänestä
  • Näikö muka siellä hevosen?

    Äänestä

Aloittajaa tietysti harmittaa kun ilman omia (ei mahdollista) ajatuksia ja ymmärrystä jostain syystä kannattaa kokoomuskommareita.

Äänestä
  • Mikä on kokoomuskommari? Minulla ei ole selkeää puoluekantaa. Kaikki puolueet ovat joissain asioissa oikeassa. Kaikki ministerit ei aina ole oikeassa. Eilisessä, kuten useissa aiemmissakin keskusteluissa Sanna Marin oli eniten väärässä. Jos laaditaan ohjelmia, ne pitää myös pystyä toteuttamaan. Tämä hallitus on pystynyt toteuttamaan vain kaikenlaisia maksujen korotuksia, EU:n nöyristelyä, velkataakan kasvua ja korona tartuntojen kasvattamista. Nyt olisi aika ryhtyä sanoista tekoihin.

    Äänestä

Purrahan on täysin onneton mutta se on ymmärrettävää kun tietää, minkälaisesta "puolueesta" hän tulee. Urpo on lahtarien perillinen, ei aivan pahimpia äärioikeistolaisia mutta köykäinen faktaperusteluissaan, kallellaan pölhöpopulismiin aivan kuin joku Benis. Maalaisliittolaisista mulla ei ole paljonkaan sanottavaa, aika hoitanee tämän puolueen historiaan maaseudun tyhjentyessä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Aina, kun tv:ssä on ollut vaaliväittely, ilmestyy tälle palstalle teksti, jossa ylistetään Sanna Marinin ylivoimaisuutta oppositioon nähden. Sillä ei näytä olevan merkitystä, puhuiko Marin asiaa, asian vierestä, muunneltua totuutta vai jättikö vastaamatta. Aina kehutaan, kuinka Sanna oli taitava.
Torstaina tammikuun 20. päivänä on kaikkien puolueiden vaaliväittely. Varmasti Marinin kiihkomieliset kannattajat ovat jo nyt laatinut kirjoituksen Sannan ylivoimaisuudesta, minkä he julkaisevat muutama minuutti ohjelman päätyttyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu