naurattaa jo valmiiksi kun persuehdokkaat niissäkin höpöttävät bensan hinnasta.
Tänä vuonna seurakuntavaalit
Anonyymi
33<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
eikös se taivaanisä säätele säät ja bensanhinnat?
Vääräuskovaiset saa tappaa huutaa isis ja äärimusut.
https://yle.fi/uutiset/3-10152375
kuka on vääräuskoinen?
kaikki, paitsi ateistit 😅
Kun alkaa elämä ahdistamaan niin kannattaa liittyä seurakuntaan ja alkaa elämään valheessa 🤣
Sinua kyllä jo etsitään, ilmoittaudu mussukka.
https://www.kansalainen.fi/yksi-kuoli-kaivohuoneen-tappelussa-poliisi-etsii-musta-ja-tummaihoisia-epailtyja/
sinnuu ahistaa ja elät valheessa
Seurakuntavaaleissa teemalla suomalainen kulttuuri ja maahanmuttajien tavat.
Mooses tunsi Lähi-Idän kannabiskulttuuri.
(1 Moos. 1:29,30).
"Ja Jumala sanoi: 'Katso, minä annan
teille kaikkinaiset siementä tekevät ruo-
hot, joita kasvaa kaikkialla maan päällä,
ja kaikki puut, joissa on siementä tekevä
hedelmä; olkoot ne teille ravinnoksi. Ja
kaikille metsäeläimille ja kaikille taivaan
linnuille ja kaikille, jotka maassa matele-
vat ja joissa on elävä henki, minä annan
kaikkinaiset viheriät ruohot ravinnoksi.'
Ja tapahtui niin."
2 Moos. 30:23
" Ota itsellesi hajuaineita parasta lajia: Sulavaa mirhaa viisisataa sekeliä, hyvänhajuista kanelia, puolet siitä eli kasisataaviisikymmentä sekeliä ja hyvänhajuista kalmorruokoa samoin kaksisataaviisikymmentä sekeliä"
"Tuo kalmoruoko on käännös hebrealaisesta sanasta kaneh-bosm (myös kaneh tai kannabus). Nykyään se on käännetty raamatussa calamukseksi, suomeksi kalmojuuri. Kuitenkin Puolalainen etymologi Sula Benet (a.k.a. Sara Benetowa) osoitti vuonna 1936 sen tarkoittavan oikeasti kannabista. Myöhemmin muutkin ovat huomanneet saman. Tuon ohjeen mukaan se on ollut melkoisen vahvaa öljyä. Sekeli on 16,37 grammaa. Ohjeessa oli 250 sekeliä (reilu 4kg) kannabusta yhteen hiin-mittaan (n. 6.5 litraa) öljyä."
Ja öljyä levitettiin siis tosiaankin iholle ja koska siinä on kannabista varsin huomattava määrä, niin se RASVALIUKOISENA menee ihon läpi ja kun sitä levitettiin kaikkialle, niin seurauksena oli pyhä, jumalaisena pidetty kokemus.
itsehuumattuna varmasti sellainen on, joka noihin satukirjan tarinoihin uskoo.
Kyse olikin raamatun suhteesta kannabikseen. Raamatunkääntäjät ovat parhaansa mukaan peitelleet viittauksia kannabikseen.
Kun persut pääsevät noissa enemmistöksi, lääkärikäynnin tai jumalanpalveluksen jälkeen voi näppärästi ottaa tankin täyteen halvalla saman katon alta.
Ja viinit saa kirkon kellarista ilmaiseksi, jos vain on tarpeeksi osaava.
Saako kielilläpuhujat olla ehdokkaina tavan uskovaisten vaaleissa?
Kaikki liittyy kaikkeen, myös bensan hinta liittyy mummojen kirkossa käyntiin. Jos pitää valita lähetätkö rahat Afrikkaan vai hiekoitatko kirkkopolun, niin kumman valitset? Aivan, näin on, että rahat ei riitä hiekkaan ja lapioon. Toisaalta jos Afrikkaa ei tueta, loppuuko hiekka Saharasta. Juuri tällaisia asioita ratkaisemaan tarvitaan Perussuomalaisia. Siksi!
Kun menevät sinne kirkkoihinsa äänestämään, olisi hyvä tilaisuus sulkea nämä uskohörhöt sinne pysyvästi.
Entä jos joku isämmaallinem polttaa kirkon, saako siitäkin polttaja sulkia hattuunsa vaikka omat kaverit menehtyisivät palossa?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tallainen-on-yksi-joensuun-kirkonpoltosta-epaillyista-sai-toita-saalista-poseerasi-kirkon-edessa-vain-pari-viikkoa-sitten/7090504#gs.lwpm3j
Ylivieskan kirkonpolttaja sai mainetta
Ylivieska on monella tavalla merkillinen paikka. Kärkkäinen, polttopulloisku, jonka tuomiota lievensi kiljupää, lapsi katosi autosta yöllä ampumaradalla, Venni Härkönen ja litteä maa, ....
Onko hän aluevaaleissa Persujen ehdokkaana ajamassa alennusta bensan hintaan, jotta saisi sytytetyksi naapuriseurakunnankin kirkon?
Onko Ano ehdolla Juvalla, vaikka se tosin on toki VVK:ssa tuo komentaja Turtiainen.
Taas sitä oman hölmöytesi huutoa, kun persut taas kuitenkin, kun ei persut kuitenkaan . . . . .
Omaa tyhmyyttäsi julistat.
persunako kuvittelet pystyväsi sivistyneitä ihmisiä arvostelemaan
Ei ole sivistyneitä arvosteltukaan.
persu on tyhmä
Persut ovat aluevaaleissa asioista ulkona kuin venäläinen bensapumppu.
Ja kerrotko kenen vaalivideo on saanut käsittämättömän paljon mediahuomiota eli ilmaista mainosta? Niinpä ja seuraavaksi hiukan vaikeampi kysymys huomioiden ettet ole mikään ruudin keksijä märkäruuti ad..dick jne. Mikä vaalimainoksen tärkein tavoite on? No saada mahdollisimman paljon medianäkyvyyttä mihin sinäkin piruparka olet osallistunut mikä on sama kuin olisit käynyt kiinnittämässä valopylväisiin jne asianomaisen vaalimainoksia hänen puolestaan. Sitten ne huonot uutiset. Viittauksella edelliseen arvaa miten hyvin ao menestyy ko vaaleissa? No helvetin hyvin sinunkaltaisten takia.
Sanomalla ei ole niin väliä onko se totta vai ei, sillä mikä vaan soopa uppoaa perusporukkaan.
Niinhän se Soinikin uhosi vaalien alla että rahan syytämine kreikkaan pitää loppua piste....Ja vaalien jälkeen nauroi etteihän sitä voi lopettaa hyvin tietoisena siitä jo ennen vaaleja.
Sitä ennen Sipilät pyhästi lupasi vaalien alla ettei koulutuksesta leikata ensimmäisen tempun vaalien jälkeen ollessa koulutuksesta leikkaamiset.
Ja mikä uppoaa persuihin samoille vesille ilmestyy nopeasti muut kalastelemaan. Milloin keput milloin kokoomuslaiset. Juuri ne jotka persut hallituksesta potki pihalle arvoerojen takia jotka ne omii itselleen kun on tarvetta nostaa omaa kannatusta tai pyrkiä laskemaan persujen.
Aluevaaleissa nähdään, että persuille koitti laskiainen etuajassa. Menevät poliittista persliukua. Pulkalla tai ilman.
Mitä luulet kaappinatsi montako sinistä tai sinimustaa tulee valituksi aluevaaleissa?
Humoristiseksi menee tuo pakkomielteinen addicten vaino tuollakin raukalla. Toistaa ja oikein keittää omassa liemessään tuota hulluuttaan.
🤔🤨🙄😏😂🤣
Sehän se juuri lohdullista onkin, kun sinisiä menee vaaleissa läpi vielä vähemmän kuin persuja.
Ainoa mikä on naurettavaa, mutta ei naurata. Nämä juttusi, mitä perussuomalaiset, mitä SINÄ kuvittelet, luulet heidän KUITENKIN tekevän. Sitä sitten HUUTELET palstalla toistoina. VALHEITA levittämällä, ei uskottavuus kasva.