Antakaa jotain hyviä netti sivuja jotka käsittelee aivokasvaimia..Kyseessä pahanlaatuinen aivokasvain joka on otsan takana ja jota ei voi leikata.
aivokasvaintietoa, kiitos
saara
81672
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
laita aivokasvain hakusanaksi...saat infoa..
kun ihmisten apu loppuu, niin Jumalan mahdollisuudet vasta alkavat. rukoile ja pyydä esirukousta ja jos et vielä ole uskossa niin ota Jeesus vastaan sydämeesi vain pyytämällä häntä tulemaan ja tunnusta se ihmisten edessä, niin sinä pelastut iankaikkiseen elämään taivaassa, sillä sana sanoo että sydämen uskolla tullaan vanhurskaaksi ja suun tunnustuksella pelastutaan.
Ensinnäkin haluan sanoa että en kyseenalaista tai väheksy mitään uskomuksia, mutta haluaisin tietää että miksi pitäisi tunnustaa ihmisten edessä uskonsa? Miten se muuttaa asiaa? Onko se ihan oikeasti jumalan silmissä eri asia oletko harras uskovainen itseksesi, vai tuputatko uskoasi muille? Eikö se riitä että esim. iltarukouksessa ääneen tunnustaa uskonsa, vai onko tie taivaaseen sen takana että levität uskon ilosanomaa?
Mikäli Jeesus parantaa heidät jotka ovat uskonsa tunnustaneet, vaikka sitten itsestään omissa ajatuksissaan niin olen onnellinen, sillä Hän parantaa minulta tämän pahanlaatuisen aivokasvaimen. Ihmisten apu alkaa vähitellen hiipumaan, ikävä kyllä.
Jos Jeesus ja Jumala on kerran niin helvetin hyviä ihmisiä, miksei ne paranna ihmisiltä tauteja, miksi ihmiset kärsivät???? Kerropa se
Pari vuotta on kulunut jo hoitojen kanssa.
Jos haluat keskustella niin..
Itsekin olen taistellut pahalaatuista aivokasvainta vastaan jo puolitoista vuotta. Mikäli haluat niin voin vaihtaa kokemuksia vaikka sähköpostin välityksellä.
Tiedän mitä tunnet ja koet. Ihana kevättä sinulle!
joka ei ole halukas puhumaan asiasta yhtään mitään.Ei sano onko parannusta tapahtunut vai onko menossa pahempaan suuntaan.Välillä on päiviä sairaalassa kun tuskat on niin kovat.Meillä on niin sanottu etäsuhde ja miehen puhumattomuuden takia haluaisin tietoa syövästä.Varjeleeko mies jotankin mua kun ei suostu puhumaan asiasta? Sanoo vain et kaikki on hyvin kun kysyn miten sitä tänään voidaan.