Rahan siirto anonyymisti

Anonyymi

Haluan siiryää henkilölle pienehkön summan (alle 100e) rahaa, mutta en halua nimeäni ja yhteystietojani saajalle. Mitä kautta voi rahan siitä. Pikasiirto?

11

10961

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mistä saat ko. henkilön pankkitiedot tilisiirtoa varten?

      Mutta eikös noin pienen summan voi lähttää käteisenä vaikka postitse tai jos henkilö ei asu liian kaukana, niin käydä tiputtamassa rahakuoren postilaatikkoonsa.

      Toisaalta, miksi haluat tuottaa hämmennystä, kiusaannusta ja vastaamattomia kysymyksiä edunsaajalle?

      Itse en missään tapauksessa haluaisi pientä enkä suurempaa summaa joltakin tuntemattomaksi jäävältä taholta ... kokisin sen lähinnä tunkeilevuutena ja häirintänä ja sellaisen rahan laittaisin ehkä takkaan tai lahjoittaisin pois vaikka johonkin hyväntekeväisyyteen.

      Mieti nyt kuitenkin kaksikin kertaa olisiko tuo fiksu veto, ellei häiriköinti ja toiselle kiusaannuksen ja hämmennyksen aikaansaaminen sitten ole se tavoite, joka olisi kaikkea muuta kuin tervettä.

    • Anonyymi

      Hän tietää, että lähetän, antoi tilinumeronsa anonyymimailina. Ei halua antaa osoitetta ja minä en halua tietojanihänelle.

      • Anonyymi

        Kannattaisko unohtaa kaikki epämääräiset ja viiraavat viritykset, myös ihmissuhteiden suhteen ... kas kun terveitäkin ihmissuhteita on olemassa.


    • Anonyymi

      'Haluan siiryää henkilölle pienehkön summan (alle 100e) rahaa, mutta en halua nimeäni ja yhteystietojani saajalle. Mitä kautta voi rahan siitä. Pikasiirto?'

      Tuollaiset maksut menee käteisellä. Pankkisiirto vain vähentää toimentulonsaajan tukia. Postitse ei rahaa, katoaa postin syövereihin.

    • Anonyymi

      Käteisellä 400km päähän?

    • Anonyymi

      Ei onnistu anonyymisti kuin että lähetät rahan postitse kirjekuoressa..

    • Anonyymi

      Vaikuttaa sille että nämä ihmiset tuntevat toisensa. Onko sen oltava rahaa? Eikö kävisi esim. S lahjakortti?

      Periaatteessa aivan anonyymi on aika omituinen juttu! Voihan sitä tietenkin sattua paikalle jossa joku aivan vieras ihminen kaupankassalla ja haluat maksaa ostoja tai ojentaa jollekin automaatin luona!

      Itselle ei tulisi mieleen antaa rahaa. Olen joutunut tilanteeseen tahtomatta. Mutta kyllä ottaisi vierasta vastaankaan. On vähän noloa!

    • Anonyymi

      Yksi helpoimmista menetelmistä (jota itse käytän) on maksaa tilille ja pistää vielä viitteeksi 123.

      • Anonyymi

        Ei onnistu anonyyminä, viitteeksi voit toki laittaa mitä vain, mutta sitähän tässä ei kysytty..


    • Anonyymi

      Anonyymisti onnistuu vain kuoreen laitettu käteinen johon liitteeksi koneella kirjoitettu kirje jossa annat jonkin viestin vastaanottajalle! Kirje vastaanottajan postilaatikkoon ja toivot ettei kukaan pahastu!

    • Anonyymi

      Tässä lienee kyse jostain tuotteen ostosta tai naisen "tavarasta" kyse. Jossa hän haluaisi etumaksua. En suosittele, jossei entuudestaan tuttu. Huijaavat vain. Mutta jos nyt välttämätöntä lähettää rahaa, niin pikasiirto.fi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      544
      1782
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      877
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      84
      863
    4. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      806
    5. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      719
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      705
    7. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      2
      697
    8. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      63
      666
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      73
      618
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      533
    Aihe