Tuskinpa tuo ketään yllättää.
Sofia ei tehnyt tänäänkään töitä
Anonyymi
1952
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kertoili stoorissa kuinka korona on sotkenut työkuviot. Ulkomaan TYÖMATKAT siirtyy ja siirtyy... Isoja kamppiksia ois, mutta ei voi tehdä kun korona. Tuskailee myös kun baarit on kiinni ja on tylsää.
Mitä työkuvioita tuolla kanalla muka on? Hah!!
Kyllä on lokilla ankea elämä.
Ihan totta, Hannulla on ankea elämä.
Sullakin näyttää olevan niin köyhä elämä ettet sinäkään ole ollut töissä tänään, kun on aikaa vahdata muita.
Saanu kuraa Bambin huonosta kunnosta niin vihdoin oli Bambin päivä tänään! Onhan tätä odotettu pari vuotta ❤️
Ite kyninyt kun kanan, huh
Mitä sinä olet odottanut pari vuotta?
Bambi on hyvin hoidettu ja iloinen koira, jos seuraisit instaa, niin tietäisit sinäkin sen. Ei uponnut nyt sinun valheesi.
Älä hyvä ihminen kyni koiraasi. Jos et osaa itse trimmata, vie se ammattilaiselle.
Eläinsuojeluilmoitus siitä pitäisi tehdä.
Sofiaa vainoat, etkä tiedä edes mitä hän tekee. Hänellä on työtä Hangossakin, joten voit katkeroitua lisää sen vuoksi, jos suinkin mahdollista.
Tuo on jo kulahtanut juttu Sofian töistä. Kunhan aloittaja kumppanit takoisivat joskus rahaa Sofian tulojen verran, niin eivät täällä kateuksissaan naukuisi.
Ei vaan tuolla porukalla ole mitään edellytyksiä saada muuta kuin kelan tukia.
Työnvieroksunnan Suomen mestari.
Voi voi vai Sofia tekisi töitä, ei nyt sentään.
Sinun tilisikö se olikin, joka näkyi Sofian viimeisessä verotuksessa ansiotuloina, eli 65K?
Josta vähennetään verot ja ulosotot niin jää -0😂
Opettelehan laskemaan ja rahaa tulee Sofialle koko ajan lisää, ei se tulovirta tuohon ole pysähtynyt. Viime vuonna vielä suuremmat tulot filmausten vuoksi, samoin tänä vuonna.
Odottakaahan nytkin verotietoja melkein vuosi, pettykää, kärsikää ja kadehtikaa, kun voitte vain unelmoida samoista tuloista.
Sofia takoo rahaa Suomen suurimman huumejutun "päätähtenä", voisi sanoa. Sofiahan sai paljon julkisuutta Katiskasta ja nyt sitten sillä tehdään rahoiksi. Mutta sama se millä elättää itsensä, vaikka sitten huumejulkisuudella. Niko ei ilmeisesti saa korvausta tuosta Katiska-jutusta, ainakin viimeksi niin mainittiin. Mutta tiedä sitten kuinka tästä seuraavasta. Veikkaan että Sofialle kuitenkin maksettiin kun osallistui Katiska-dokumentin ykkösosaan ja nyt tähän kakkososaan myös. Nikokin sanoi siihen suuntaan että vieläkö se ratsastaa hänen nimellään. Ja kyllä - seuraavaa Katiska-dokumenttia on jo mainostettu kuinka Sofia siellä kertoo heidän suhteestaan.
Sofia valittaa ja ulisee kuin sairas koira, makaa ja itkee vaan miksi ei ryhdistäydy ja aloita edes jotain koulutusta itselleen.Näkee sen instas ettei sillä ole yhteistyökumppaneita enää yhtään.Valittaa kun ei pääse baareihin keikuttaa itseään ja suutaan venyttele.