et mun lempiruoat ovat kalapuikot ja ryynimakkara? Hyvää yötä, mun kuvia 😍❤👍
Haittaako mies se
Anonyymi
3653
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Hyi xD
Eihän niitä joka päivä laiteta. 😋
Ei haittaa. Ne on ihan hyviä ruokia. Öitä.
Edullisia arkiruokia 😋
Ai sä tykkäät ?
Mukavaa päivää sulle.
Joku.
Ei tulis heti mieleen naisesta, mut alottajahan voi olla kuka tahansa.
Vau, sellainen on kyllä innovaatioiden innovaatio, että kuka tahansa räkäeemeli voi kirjoittaa anonyymille palstalle väittäen itseään joksikin toiseksi
Älä seuraa räkimistä jos se puistattaa, huoh.
Ei näistä kai oo tarkotuskaan saada selvää, vähän sellanen käsitys ilmoilla.
Tämä kommentti ei ole aloittajalta
Ei puistata, huvittaa vaan kun mies esittää naista 24/7 ja kirjoittelee tyhjänpäiväisyyksiä
Okei, epäilisin ellen tietäis ja epäilenkin kun en tiedä, mutta tuskin se mitään muuttaa, ainakaan omalla kohdalla.
Luen näitä sivusta ja v*ttu että oikeasti alkaa ärsyttää tämä mummo täällä joka välissä.
Jokainen viestiketju on tämän tyhmän kommenteilla täytetty, Ihan aiheen vierestä. Eikö keskustelupalsta oikeasti saa pois ihmisiä, jotka häätää kirjoittajat keskustelupalstalta. Tämä ruikuttaja ei ole terve ja aiheuttaa sen, että moni sulkee tämän palstan.
Jos ei ihmisellä ole mitään muuta kuin pakkomielle kiusata toisia naisia nettipalstoille, niin eikä sitä nyt helevetti saa hiljennettyä. Mietin vaan..
Sinä kommentoija, juuri sinä, sinä olet ainoa joka viettää täällä 24/7 kirjoittamassa tyhjänpäiväisyyksiä. Miten joku voi olla noin TYHMÄ! Muilla on tunteet täällä mukana tai edes halu jutella toisten kanssa. Sinä vjakki käyt keskustelupalstalla vaikka et halua jutella muiden ihmisten kanssa. Käyt keskustelupalstalla vain siksi, että muut eivät kirjoittaisi sinne. Sinä olet sairas ihminen. Milloin aiot myöntää tämän asian itsellesi?
Sinä apmies se itse siinä nyt raivoat, näkeehän sen hitaampikin.
APNAINEN tässä. Tulin nyt vasta lukemaan. Oikeasti kommenttiisi ei kannattaisi vastata, kun mikään ei näytä menevän perille. Mutta en pidä siitä, että haukut ihmisiä minun aloituksessani.
Jos et tiedä, niin keskustelu on sitä että keskustellaan aloituksen aiheesta. Ei kommentoivista henkilöistä ja heidän oletetuista ominaisuuksistaan.
ja muusilla
https://youtu.be/IynT182ihKU
❤️
Muussilla parasta!
Ei haittaa, mulla on hapankaali ja kossu.
Kerran töissä jollakin oli eväänä hapankaalia. Hajun takia en ole uskaltanut maistaa. Kossun jälkeen hajulla tai maulla ei liene väliä. Kosmonauteilla oli eväänä hapankaalia.
En tiennyt. En aloittajaakaan.
Aloituksessa ei ole mitäänbihmeellistä, joten ei haittaa jos jää huomaamatta oikealta.
Miltä oikealta? Sekaisinko olet?
Tietenkin häneltä jolle aloitus oli tarkoitettu. Ei kai täällä kukaan (tavallinen ihminen) huvikseen kirjoita varsinkin kun joka välissä tullaan sättimään.
Etukäteen palstalta luettu ei sais liikaa haitata.
Niin. Onhan ihmisillä nykyisin erilaisia ruokavalioita, joten ei haittaa jos kotona on kahta pääruokaa tarjolla. Pihviä toiselle ja kalapuikkoja toiselle
Ai, mulla on lemppariruoat lohi, ruian pallas makrilli, lammaspaisti, possun lapa uunissa paistettuna, poro, hapankaali pannulla paistettuna lihan kanssa, kermaperunat, erilaiset salaatit, erilaiset kotimaiset marjat, kurkku eri muodoissa, Juustot lähes kaikki, paitsi ei valkohomejuusto, hedelmät ja kasvikset ykeensä, jne.
Juomana vesi, maito, kotimaisista marjoista tehty mehu.
Eli tykkään monesta ruoasta. Ei kuitenkaan kerralla noita kaikkia.
Ja nainen olen - Zip.
Titityy vaan sinne latvasta laholle.
Tämä ei ole aloittajan kommentti. Aloittajan mieleen tuli tuosta ruokaluettelosta ainoastaan kauppalaskun suuruus.
Ryynärit uuniin, kalapuikoille teet mitä lystäät... roskakatoksessa.
Kalapuikot paistuu uunissa siinä vieressä ha ranskikset 😋👍
En oo makkaramiehiä, kala- tuotteet enemmän mieleen.
Aloittajalla oli tänään Saimaan kirjolohipala. Makkaraa on hyvin harvoin.
=)
Lupaan hartaasti toivoa teille jokaiselle jotain,
kun maailma kehittyy ja kehittyy uskomattomalla vauhdilla,
niin, tässä ja, tässä on toiveeni, KUN, UUSIN SWITCH KONSOLI TULEE,
VUONNA 2023, SAATTE, HETI!!!!!!!!!!!!!!, ITSE KUKIN, ;)
TÄMÄN KONSOLIN JA SAATTE VALITA 30 PELIÄ, JOTKA,
OVAT TEILLE TÄYSIN ILMAISIA, KUTEN ON KONSOLIKIN, =)
JA, TÄSSÄ ON PARAS TOIVEENI, JONKA ESITÄN TÄHÄN,
SAATTE, ITSE KUKIN JOTKA OLETTE TÄLLÄ PALSTALLA,
JA, JOILLA ON PALJON HANKALAMPAA, ELÄMÄSSÄ,
NIIN, PALJON KUIN IKINÄ ON MAHDOLLISTA CAPMANIN
OSAKKEITA, JOTKA OVAT HALPOJA JA ERITTÄIN OSINKO
KYKYISIÄ OSAKKEITA,
JA, HINTA/LAATU SUHTEELTAAN USKOMATTOMAN HYVIÄ,
NIIN, TOIVON JA UNELMOIN, ETTÄ, KAIKKI JOTKA OVAT,
TÄLLÄ PALSTALLA JA JOILLA MENEE HUONOMMIN,
NIIN, SAATTE UNELMIEN MÄÄRÄN CAPMAN OSAKKEITA,
JA, KOSKA MAAILMA KEHITTYY JÄRJETTÖMÄN PALJON ANSIOSTANI,
NIIN, SE, ETTÄ, KAIKKI, TE!!!!!!!!!,
JOILLA, MENEE HUONOMMIN, KUIN IHAN KAIKKEIN PARHAIMMIN,
PÄRJÄÄVILLÄ,
NIIN, SE, ETTÄ SAATTE LOPPU ELÄMÄKSI,
UNELMIENNE MÄÄRÄN CAPMANIIN OSAKKEITA,
NIIN, SANON SEN TÄHÄN, ETTÄ SE, ON KUIN MAAILMAN PIENIN
HIEKAN JYVÄNEN TOIVEISTANI, ;) N,
JOTEN, TOIVOTAAN ETTÄ UNELMANNE TOTEUTUVAT,
JA, KUN MAAILMA TODELLAKIN KEHITTYY USKOMATTOMAN PALJON,
NIIN, LUPAAN SITTEN KESÄLLÄ TOIVOA TEILLE, LISÄÄ JA LISÄÄ JA LISÄÄ,
KUNNES MISSÄÄN EI OLE TOLKUN TOLKKUA, JA, SILTI ERITTÄIN
HYVIN, TOLKUN TOLKKU.
=)
N
oli kerran jossain lehdessä juttu ku joku oli ollu Norjassa kalatehtaalla töissä ja sen tehtävä oli ollu isoilla atuloilla vedellä niistä kaloista matoja tai toukkia pois, ei ne aina kokonaisina lähteny, ne loiset siis, ja ne oli sitte hänen tietämänsä mukaan sitä kalapuikkomateriaalia ja sanoi ettei sen koommin ole kalapuikkoja tehny mielensä
Mä tykkään melko monenlaisista ruoista. Ryynimakkara on hyvää ja bratwursti tosi hyvää ym. En usein kuitenkaan niitä söis.