Tai sellaista kemikaliokauppaa mitä aikoinaan monilla pienillä paikkakunnilla oli? Voisikohan semmoinen vielä tänäkin päivänä toimia, kun kaikki eivät kylmästä nettikaupasta tykkää.
Onko Kuhmoisissa koskaan ollut luontaistuotekauppaa?
7
269
Vastaukset
- Anonyymi
On ollut vuosikymmeniä, Asko ja Saara Ylätalo pitivät Toritie 50 liiketalossa valokuvausliikettä, jonka yhteydessä oli monipuolinen luontaistuotekauppa.
- Anonyymi
Kiitos infosta. Ikävää kun nettikauppa on heikentänyt monen kylän palveluita, olisi mukavaa kun pikkuliikkeitä olisi enemmän kylänraiteilla.
- Anonyymi
Tänäpänä varmaankin luontaistuotteita on tarjolla sekä apteekissa, Kipparissa, Oskarissa että Koskelassa.
- Anonyymi
Niin, mutta ihan sellaisia oikeita luontaistuotteita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, mutta ihan sellaisia oikeita luontaistuotteita.
"oikeita luontaistuotteita"
MItäs ne on? En ole kuullutkaan? Luomua? Homeopaattisia aineita? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"oikeita luontaistuotteita"
MItäs ne on? En ole kuullutkaan? Luomua? Homeopaattisia aineita?Luomussa ja homeopatiassa lienee jotain vikaa mielestäsi. Otaksun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luomussa ja homeopatiassa lienee jotain vikaa mielestäsi. Otaksun.
Ei vaan minun luontaistuotteni on esim. A.Vogel Echinaforce -punahattu-uute tai pellavansiemenet, mutta niitä saa nykyisin maitokaupasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1518224KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4277279Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693743Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521463412Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092904Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään472438- 1261966
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231823Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv351629Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801488