Kultaköynnös kasvaa hyvin, ja on tarkoitus tehdä siitä ikkunan peittävä "viherverho". Mistä saisi tähän tarkoitukseen sopivan "kiipeilytelineen" 160 cm korkeaan ja 200 cm leveään ikkunaan?
Kultaköynnökselle "kiipeilyteline"
1
112
Vastaukset
- Anonyymi
Konstit on monet. Myytävänä on ollut puutarhaan säleikköjä, mutta helppohan tuo on rimasta tehdä itsekin. Silloin saa sen kokoisen, mallisen ja värisen, kuin sopii.
Kun haluat peittää ikkunan "viherverholla", niin silloin sopii verkkokin. Vaikka vihreällä muovilla pinnoitettu metalliverkko. Saa eri silmäkoolla. Voi leikata mittaan ja kiinnittää ikkunan karmiin. Harva aitaverkkokin kävisi. Tai verkko (kalastajan)langasta tai narusta. Senkin voit helposti tehdä itse.
Itse en halua pimentää ikkunoitani, mutta omat kultaköynnökseni luikertaa ikkunan sivuilla.
Mietin tuossa, kun puhut yksikkömuodossa "kultaköynnös", niin yksikö vaan? Siitä ei helposti tuon kokoiseen ikkunaan kaksista "viherverhoa" saa. Laita nyt niitä pistokkaita ainakin neljään purkkiin ja useita pistokkaita jokaiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1932444
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,921734Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1861508Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141415Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2481239Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita441164- 431030
- 98929
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan51857- 85855