Kultaköynnös kasvaa hyvin, ja on tarkoitus tehdä siitä ikkunan peittävä "viherverho". Mistä saisi tähän tarkoitukseen sopivan "kiipeilytelineen" 160 cm korkeaan ja 200 cm leveään ikkunaan?
Vastaukset 1
- Anonyymi
Konstit on monet. Myytävänä on ollut puutarhaan säleikköjä, mutta helppohan tuo on rimasta tehdä itsekin. Silloin saa sen kokoisen, mallisen ja värisen, kuin sopii.
Kun haluat peittää ikkunan "viherverholla", niin silloin sopii verkkokin. Vaikka vihreällä muovilla pinnoitettu metalliverkko. Saa eri silmäkoolla. Voi leikata mittaan ja kiinnittää ikkunan karmiin. Harva aitaverkkokin kävisi. Tai verkko (kalastajan)langasta tai narusta. Senkin voit helposti tehdä itse.
Itse en halua pimentää ikkunoitani, mutta omat kultaköynnökseni luikertaa ikkunan sivuilla.
Mietin tuossa, kun puhut yksikkömuodossa "kultaköynnös", niin yksikö vaan? Siitä ei helposti tuon kokoiseen ikkunaan kaksista "viherverhoa" saa. Laita nyt niitä pistokkaita ainakin neljään purkkiin ja useita pistokkaita jokaiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 101960
- 60883
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun68683- 41645
- 61639
Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka22552Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la33548Toimittajat ulkomailta saapuivat eilen vaskiviikoille
Toimittajat lähtivät tutustumaan Lieksan yöelämään ja kultturitarjontaan. Kaikki yllättyivät kuinka aktiivista ja innoka24512- 46484
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?37478