On todella harmi, että päävalmentajana pitää olla idiootti, jonka omat henkilökohtaiset antipatiat pelaajaa kohtaan aiheuttivat nyt karsinnan lopullisen joukkueen ulkopuolelle. Onko Noora Räty ollut heikossa kunnossa! Viimeisessä karsintaotelussa hän pelasi nolalpelin. Se ainakin kielii siitä, että hän on huippukunnossa! Siinä ei siis voi olla järkevää syytä jättää Nooraa pois joukkueesta. Jokin kalvaa nyt Pasi Mustosen synkkää mieltä ja siksi tämä päätös. On aivan turha selitellä, että "olemme miettineet ja päätyneet tällaiseen ratkaisuun". Tämä on Pasin oma päätös kuitenkin. Kukaan muu ei häntä olisi jättänyt pois, niin joukkuehenkinen Noora on aina ollut ja loistava joukkuepelaaja. Toivotaan, että Pasi Mustonen kantaa myös vastuun tästä!
Pasi Mustosen henkilökohtaiset antipatiat Noora Rädyn suhteen
17
2091
Vastaukset
- Anonyymi
Ehkä joukkueessa ei tarvita kahteen eri suuntaan vetävää johtajaa. Ilmeisesti pelaajalla ei ollut mahdollisuutta poistaa valmentajaa, mutta valmentajalla oli mahdollisuus poistaa pelaaja.
- Anonyymi
Rätty ei olisi kestänyt Pekingin niin suljetussa paikassa olemista. Hyvä että lähti nopeasti ameriikkaan. Ei sanonut muille mitään, vaan en olisi halunnut kuullakaan. Ei kertonut edes valmentajalle mitä tekee. Outoa. No se siitä sitten. Nyt kohti kovia pelejä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rätty ei olisi kestänyt Pekingin niin suljetussa paikassa olemista. Hyvä että lähti nopeasti ameriikkaan. Ei sanonut muille mitään, vaan en olisi halunnut kuullakaan. Ei kertonut edes valmentajalle mitä tekee. Outoa. No se siitä sitten. Nyt kohti kovia pelejä.
Ei se ees kerro että jos häntä tarvitaan ykkösmaalivahdin sairastuessa, tuleeko hän. Hä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rätty ei olisi kestänyt Pekingin niin suljetussa paikassa olemista. Hyvä että lähti nopeasti ameriikkaan. Ei sanonut muille mitään, vaan en olisi halunnut kuullakaan. Ei kertonut edes valmentajalle mitä tekee. Outoa. No se siitä sitten. Nyt kohti kovia pelejä.
Se on muuten Räty, ei Rätty
- Anonyymi
Kyllä sen nimenoman täytyy olla jotain henkilökohtaista. Muut pelaajat eivät uskalla tietenkään kommentoida, peläten omaa nahkaansa.
- Anonyymi
Selvää on, että Mustonen on ja on ollut omassa työssään heikompi kuin Räty. Meriitit Mustille on tulleet ainoastaan hänä paremminomassa roolissaan onnistuneiden palaajien taholta. Lienee totta, että Rätyä on joskus vituttanut Mustin tumpelointi, joten hän lienee myös sanonut asiat niin kuin ne hänestä ovat näyttneet. Mustilla lienee pieni ongelma meneillään.
Toivottavasti peli Kiinassa kulkee, ja veskari osaa hommansa.
- Anonyymi
Sympatiaa Pasi Mustoselle. Pasi Mustonen on maailman paras valmentaja naiskiekkoilussa. Hänestä oli varmasti kauheaa jättää Noora Räty, luottomaalivahtinsa, joukkueesta. Uskon, että Mustonen olisi valinnut Rädyn, jos olisi voinut.
Kannustetaan Pasi Mustonen ja naisleijonat olympiakultaan. Seistään joukkueen takana👍 - Anonyymi
Valmentaja valitsee hänelle sopivat pelaajat, jotka voivat toteuttaa valmentajan pelisuunnitelmaa. Ei se sen kummempaa ole.
- Anonyymi
No joo. Tärkeintä on joukkueen menestys. Suomi pelaa Pekingissä kisojen parasta lätkää sekä miehissä että naisissa. Suomi ottaa kaksi kultamitalia jääkiekossa ja se on hauskaa.
- Anonyymi
Peli jo neljä maalia miinuksella. Pasi, voi olla että tulee lämmin vastaanotto!!!
- Anonyymi
Etkö jo Pasi lentäisi takaisin Suomeen?!
- Anonyymi
Ei kestänyt jääkiekkojätkän kasetti. Selitykset olivat silkkaa sooppaa: muka paras varamaalivahti, muka kotona ongelmia. ´Löysät meni narskulle housuun.
- Anonyymi
Neiti lähti, naiset jää.
- Anonyymi
Henkilökemiajuttuja syntyy. Miksei niitä hoideta? Kenen osaamattomuutta? Eikö urheilupomoilla ole kykyä antaa tukea tämmöiseen? Kyvyn, halun, osaamisen puutetta?
- Anonyymi
Valmennus valitsee joukkueeseen sopivimmat pelaajat. Individualistit ei ole joukkuepalaajia.
- Anonyymi
En pidä siitä, että Pasi Mustonen nillittää jostain aivovammoista ja taklauksista. Rapatessa roiskuu. Se kuvio kuuluu lajiin. Tunteet ja THL pitää unohtaa tässä asiassa.
Koko maailma nauraa nyt hänelle ja Suomelle, kun maailman paras naisveskari sivuutettiin vain siksi, että hän ehkä uskalsi sanoa vastaan. - Anonyymi
Toivottavasti Pasin perhe nyt paranee! Jotenkin tuntuu että pipi olikin muualla kuin Pasin ulkopuolella. Miksi joukkue piti sekoittaa juuri ennen kisoja? Olisi kaulimilla töitä!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522206
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3501478Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.971473- 2021405
- 681121
- 35988
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59960Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31949Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta28885Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46859