Dinoland kärsämäelle

Anonyymi

Nyt on paikkansa pitävää tietoa, että suuri dinoland huvipuisto perustetaan kärsämäelle vuonna 2023 loppuvuodesta.
Puisto tulee olemaan Suiomen suurin huvipuisto, jonne rakennetaan mm. maailman korkein vuoristorata.
Rakennustyöt aloitetaan jo tänä keväänä.
Hienoa että kaupunkimme saa uusia tuulia kuten esim, tuleva lidl.

4

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Omanlaisensahuvipuisto kyllä mutta mitä luulet nettipeikko pitäsikö sinun pysyttäytyä trollaamisessa palstoilla jotka tunnet esimerkkinä edellisestä Kärsämäki ei ole kaupunki.

      • Anonyymi

        Paitsi silloin kun Soinin juoksupoika käskystä lakkautti Kärsämäen kaupungin persut vaikka tämä kyläpahanen on vain kunta.


    • Anonyymi

      Miksi annettiin tahallaan Katajan lahoa. Ei kukaan siitä hulehtinut,kun talonmies lähti. Pienillä parannuksilla siitä olisi tullut ok.paikka. Kuka setvii nyt. On vainajien siunaukset kirkossa ja riemuliiteri/urheilutilat käytössä kovin äänin. Tulee siunauksia iltapäivisin ja haitari soi sammaan aikaan,kuuluen hautausmaalle/kirkkoon. Paikka talolle,kun uusi piti saada entiselle paikalle.Oottako aatellu,miten ruma talosta tulee. Ei sovi yhtään ympäristöön. Kirkolle on häpeä koko talo. Kellot kaikuu,kellot temppelin.

    • Anonyymi

      Mikähän Pelle-Hermanni täällä vauhdissa?Kannattas mennä persujen sirkuskouluun? Selvästi poliittista ainesta ,joka puhuu potaskaa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      92
      2007
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1480
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1269
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      71
      1107
    5. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      225
      1082
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      87
      1044
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      974
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      237
      928
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      906
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      881
    Aihe