Siltä se on näyttänyt jo pitkään mutta hienoa, että myöntää asian.
Janne Ahonen myöntää olevansa alkoholisti
Anonyymi
14169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Hatunnosto miehelle kertomisesta 💎
Mitä hatun nostamista siinä oli?
Jannen kanssa olisi kiva ottaa mukia.
Eihän tuossa mitään yllättävää ole urheilupiiressä on alkoholi ja huumeet ongelma monille, harva myöntään tuon Janne teki tuossa fiksusti, ehkä suojellakseen itseään tarjoajilta, valittettavasti ihmiset jotka ei ole alkoholisteja eivät kykene ymmärtämään taudin luonetta monetkaan, vaikka olisivat todistaneet vierestä pahaa "sairaskohtausta" jopa useita kertoja.
Näin varmaan on,eipä tarvitse enää selitellä jos joku houkuttelee juomaan. Helpotus.Tiedän miltä tuntuu jatkuva pyytely kun ei pysty.
Hyvä päätös,hyvä Janne! nii onnittelut viimesimmästä mitallista!
Alkoholismi ei ole sairaus vaan itse aiheutettu olotila.
Ehkä hiukan yllätti! Mutta hyvä et myöntää ja puhuu asiasta hakee apua🧡.
Surullista.
Oli fiksu veto mieheltä, kun sanoi asian ääneen.
Haluaisin tarjota Jannelle pitkän viikonlopun. Viinaa ja naisia riittäisi.
Respect.
Mut mihin hän on rahansa tuhlannut kun sitä menetystä kuitenkin tuli. Mäkiviikon voitosta lienee tulee 200 k ja sen Janne vei viisi kertaa. Toi yhtenä esimerkkinä.
Nyt kuitenkin työskentelee mäkihyppy pukuja ompelellen. Ei vaan asiat täsmää. Johonkin hän on rahansa ryssinyt.
Mut iso kumarrus kuningas kotkaa kohtaan. Huippu urheilija ja persoonana oikein asiallinen kaveri..
Kyllä juomiseen menee osansa ja vaimo ottaa omansa, samoin eläminen.
Eikö marssijärjestys ole se, että ensin lähtee työpaikka ja heti perään akka, mutta heitä kuitenkin paikkaa vouti ja juopot kaverit, joskin jälkimmäiset häipyy heti, kun kaikki on juotu ja naiskaverit jo ennemmin, tosin vouti muistaa kerran vuodessa, jos jostain syystä on tullut veronpalautusta.
Joo, toi on monen elämän tarina.
Janne ei ole humalassa hölmöillyt. Toiv pääsee viinasta eroon. 😐
Jannehan harrasti autourheilua. Jotain kiihdytysautoja tms joilla kävi radalla kisaamassa. Siinä touhussa palaa rahaa huolella.