Taksien vakuutusmaksut

Muistatteko aikaa kun taksit kuului normaalin liikennevakuutuksen piiriin? Sitten autoilijat alkoi valittamaan siitä että ne ovat ammattikuskeja ja joutuvat maksamaan siviilien aiheuttamia kolareita. Lopulta taksit eriytettiin siviileistä ja hinnat räjähti kun selvisi että taksit aiheuttavat vuositasolla selkeästi enemmän kolareita kuin siviilit. 😂😂😂
496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Emme muista. Keksit omasta päästäsi typerän aloituksen jolle nyt höröttelet itseksesi.
Huvins kullakin.

Äänestä

Venäläisen Yangon ja Yhdysvaltalaisen Uberin mamukuskit eivät edes tiedä mitä vakuutus tarkoittaa. Eikä maksuilla ole väliä, kun mamu vaihtaa maata koko ajan ja toimii useilla eri henkilöllisyyksillä. Afrikassa ei ulosotto toimi.

Äänestä
  • Juu, ja siksi ne ei saa ainakaan Uberin sovellusta auki kun ensin pitäisi toimittaa vakuutustodistus Uberille. Tämähän ei tietenkään estä sinua kirjoittelemasta typeriä tänne.

    Äänestä

Ja tietolähteesi on mikä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Muistatteko aikaa kun taksit kuului normaalin liikennevakuutuksen piiriin? Sitten autoilijat alkoi valittamaan siitä että ne ovat ammattikuskeja ja joutuvat maksamaan siviilien aiheuttamia kolareita. Lopulta taksit eriytettiin siviileistä ja hinnat räjähti kun selvisi että taksit aiheuttavat vuositasolla selkeästi enemmän kolareita kuin siviilit. 😂😂😂

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu