Totuudenpuhujilla ei ole sijaa eu-pydamiidihuijauksessa. Toisinajattelijat menettävät armotta virkansa. Suomalaiset eu-mepit ovat kuin yhdestä puusta veistettyjä , aivopestyjä =meloneita. Epäkohtiin melonit EIVÄT USKALLA puuttua, vaan ennemmin vaietaan kuoliaaksi. Saksalais komentaja on kiistaton esimerkki LÄNSIMAISESTA DEMOKRATIASTA. Eu on JO NYT pahempi kuin neuvostoliitto milloinkaan, ja sehän oli todella mätä se.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Suomi sisäisesti paljon pahemmassa jamassa?
Persut tuoneet eripuraa (eriPurraa). Hirveä sotku ja riita joka asiasta. Suomeen syntynyt uudenlaista vihaa kaikkea kohtaan Persujen tulon myötä. Nyt vihataan jo suomalaisia ei vain maahanmuuttajajia. Persujen kohteena on yli puolet suomen kansasta. Ei riitä enää "vihervasemmisto", "ruotsinkieliset", "sateenkaari-ihmiset", "feministit". Instituutiot yleensä, kuten "Yle", "THL" tai "Ay-liike".
Nyt tulee vihata ja "Eurooppalaisiakin".
Niinkö sivistyneitä me yhtäkkiä olemme? Minusta kun tuntuu, että meille on tuotu kaikki sivistys ulkomailta tänne "Impivaaraan". Ja tyhmimmät ihmiset ovat yhtäkkiä kasautuneet Persuihin.
EU:ssa on sananvapaus.Myös sokeilla.
Samoin demokraattinen oikeus toimia vakaumuksensa mukaisesti.
Suomalaiset mepit ( kuten kaikki muutkin) ovat eri puolueista vapailla vaaleilla valittuja. Mielipiteiden kirjo on sen mukainen.
Saksan merivoimien komentaja kantoi vastuun tyhmistä kommenteistaan.
Vain sokea voi verrata EU:a ja NL:a. Ne ovat täysin eri maailmoja.
NLoli pakolla hallittu dikatuuri. EU on demokraattisten valtioiden vapaaehtoinen valtioliitto.
Mitä SANOI ja miten KÄVI Saksalais komentajalle=TOTUUDENPUJALLE, Mitä kykypuolueen
rahaton porvaripelle tähän??????????????????
Hei "kyky" VASTAA, Miten komentajalle kävikään , Kyllä nyt naurattaa!!!!!!!
Sananvapauden kehdossa .
Missä se kykypuolueen rahaton porvari. ja eu:n sanansaattaja nyt luuraa, ODOTAN kommenttia EU:n sananvapaudesta.
Sotilaan ja vieläpä komentajan on syytä demokraattisessa valtiossa seurata tarkkaan demokraattisesti valitun valtiojohdon linjaa.
Sai tasan tarkkaan mitä ansaitsi.
Amiraali päästeli pötyä ja kantoi vastuun puheistaan.
Palstan sokeat eivät siihen pysty.
Suomalaisten+siis+pitäisi+totella++alle+10%kannatuksella+meuhkaaviva+Suomea+tuhoavia++vihervasureita++onko+se+sitä+demokratiaa???.+Mitä+ihmettä+tämä+kokomusta+rahaton+porvari+nyt+suustaan+ulostaa,+on+kuin+satonen.++Meuhkaa+täällä++eu:n+demokraattisuudesta+,+mutta+kykypuolueen+rahaton+porvari+ei++selvätikään+tiedä+MITÄ++SE++ON.
Siltä se todellakin näyttää. Otapa nyt se Aasinhattu päästäsi, ei muuten, mutta loukkaat Aasia aivan hirveästi.
Tyoeryksen on turha tyrkyttää valeitaan muiden tiliin.
Tuollaisen Aasin on syytäkin loukkaantua.
Minkä tai kenen??????????? Märkäaivo????????????Mistä nyt on kysymys????????? Nyt heti aamulla menet "arvauskeskukseen" ja hoidat itsesi kuntoon........jos VIELÄ mahdollista??????????
Minkä tai kenen??????????? Märkäaivo????????????Mistä nyt on kysymys????????? Nyt heti aamulla menet "arvauskeskukseen" ja hoidat itsesi kuntoon........jos VIELÄ mahdollista??????????
Minkä tai kenen??????????? Märkäaivo????????????Mistä nyt on kysymys????????? Nyt heti aamulla menet "arvauskeskukseen" ja hoidat itsesi kuntoon........jos VIELÄ mahdollista??????????
Minkä tai kenen??????????? Märkäaivo????????????Mistä nyt on kysymys????????? Nyt heti aamulla menet "arvauskeskukseen" ja hoidat itsesi kuntoon........jos VIELÄ mahdollista??????????
EU n tuho on alaknut jo yli 20 vuotta sitten,korruptio ja byrokratia rehottaa EU ssa nyt pahemmin kuin koskaan ennen
EU toimii aivan entiseen tapaan,mitä nyt korona hieman häiritsee.
Koronahan on ns. märkäkeuhko. näytää levinneen se "märkyys" eu-pösilön aivoihin ja sekoittanut sen , kuten sanoit Eu:nkin käyneen. Löytyy sitä ripaus totuutta , sekaisin olevistakin " aivoista".
Niin toimiihan eu entiseen tapaansa eli velkaantuu jatkuvasti enemmän ja eu n sisäinen korruptio sekä byrokratia lisääntyy onko se mielestäsi hienoa?
EU ei velkaannu lisää.
Korruption ja byrokratian lisääntyminen ovat vain EU-vihaajien valeita.
Kuten tuokin.