Tojokuskeille sattuu ja tapahtuu täällä Suomessa ja ison veden takana. Täällä saamme aika ajoin lukea muuta liikennettä vastaan tai muuten omituisesti liikkuvista Toyotista.
Kaliforniassa Prius-kuljettaja teki U-käänöstä niin huolimattomasti, että kaikkien tuntema osavaltion entinen kuvernööri oli vähällä ajaa maasturillaan kirjaimellisesti Priuksen yli.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6a6d5223-0d7b-4464-84ce-821e21466dfc
Tojokuskien hölmöilyt
8
142
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, ei tuokaan hölmöparka tiennyt, miten sitä varovasti ajetaan, kun eihän sitä opeteta eikä kerrota oikein konkreettisella tasollakaan ei edes autokoulussa..
Kukaan ei uskalla täälläkään kirjoittaa selvin sanoin, miten sitä varovasti ajetaan. Jos kaikki tietäisivät, miten sitä varovasti ajetaan, niin ei olisi nää lehtiuutiset joka päivä täynnä näitä typeriä kolareita meillä ja rapakon takana.- Anonyymi
Etkös sinä ole valehdellut varovasti ajamisesta kirjoittavasi ja opettavasi sillä konkreettisella pers´silmäsi tasolla?
- Anonyymi
Nyt löytyi takuu varma vientituote hitti suomesta amerikoihin jolla tilatut hävittäjät maksetaan.
Lähetetään ano 24.01.2022 22:14 kirjoittaja parin saman tiedon, taidon ja osaamisen tason omaavan kaverinsa kanssa, kertomaan, selvin sanoin USA:n 329,5 miljoonaiselle kansalle, ja opettamaan kuinka sitä konkreettisella tasolla varovasti ajetaan.
Koska tämä tieto, taito ja osaaminen on kokomaailmassa vain mainitun kirjoittajan( pari kaveria) hallussa, niin on oletettavaa, että USA:n liikennevirasto on valmis maksamaan maltaita näiden ainoalaatuisten osaajien tiedoista, taidoista ja opeista.
Eikä maailman valloitus USA:n tarvitse pysähtyä, varmuudella kokomaailma janoaa tuota, vain muutaman hallussa olevaa tietoa, taitoa ja osaamista.
Nyt osaajat maailmalle ja kääntämään suomen velat saataviksi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Etkös sinä ole valehdellut varovasti ajamisesta kirjoittavasi ja opettavasi sillä konkreettisella pers´silmäsi tasolla?
Etkös toope osaa muuta kuin hävyttömiä sepustuksia ladella alinomaa. Kerro nyt kaikille lukijoille selväsanaisesti, miten sitä käytännön tasolla varovasti ajetaan ? Olet kurja vääristelijä, panettelija, valehtelija, sekopää, luuseri, kiero, trolli jne...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Etkös toope osaa muuta kuin hävyttömiä sepustuksia ladella alinomaa. Kerro nyt kaikille lukijoille selväsanaisesti, miten sitä käytännön tasolla varovasti ajetaan ? Olet kurja vääristelijä, panettelija, valehtelija, sekopää, luuseri, kiero, trolli jne...
No, nyt sitten liikenteenvaarantaja riehaantui taas osaamattomuutensa esiin tuomaan. Jo vuosia on esillä ollut tuo vaarantajalle niin mystinen kysymys varovasti ajamisesta jota et vieläkään ole sisäistänyt, vaan alin omaan pitää asiasta huutamisen ja monisanaisen haukkumisen kera kysellä.
Mitä hävyttömyyttä tuossa kommentissani näet? Onhan epäiltävissä, että asia on juuri kirjoitetulla tavalla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No, nyt sitten liikenteenvaarantaja riehaantui taas osaamattomuutensa esiin tuomaan. Jo vuosia on esillä ollut tuo vaarantajalle niin mystinen kysymys varovasti ajamisesta jota et vieläkään ole sisäistänyt, vaan alin omaan pitää asiasta huutamisen ja monisanaisen haukkumisen kera kysellä.
Mitä hävyttömyyttä tuossa kommentissani näet? Onhan epäiltävissä, että asia on juuri kirjoitetulla tavalla.Älä sekaannu toisten kirjoituksiin, vaan kirjoita omista aiheistasi. Olet pihalla kuin lumiukko tillin tallin taivasalla..
Ei sun pidä muita täällä rienata ja härnätä sekä takertua jokaiseen kommenttiin irvailemaan. Menehän sinne välimerelle risteilemään, niinkun tuolla yhdessä kommentissa kehoiteltiin selvittämään houru pilvistä päätäsi.
Tämä on ystävällinen neuvo eräältä toiselta, ei vakio vastaajaltasi - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä sekaannu toisten kirjoituksiin, vaan kirjoita omista aiheistasi. Olet pihalla kuin lumiukko tillin tallin taivasalla..
Ei sun pidä muita täällä rienata ja härnätä sekä takertua jokaiseen kommenttiin irvailemaan. Menehän sinne välimerelle risteilemään, niinkun tuolla yhdessä kommentissa kehoiteltiin selvittämään houru pilvistä päätäsi.
Tämä on ystävällinen neuvo eräältä toiselta, ei vakio vastaajaltasiEikös tuo liikenteen vaarantaja juuri riehaantunut yksinomaan minulle hakkuvan kommenttinsa esittänyt? Miksi en siis saisi juuri hänelle vastaukseni osoittaa?
Mitä rienaamista ,härnäämistä ja irvailua näet vaikkapa viimeisessä kommentissani epäillessäni etteikö ko. hakkuja monen vuoden aikana varsin kattavan määrän vastauksia esittämäänsä kysymykseen olisi saanut, mutta ne on joko (alkavan dementiansa takia?) unohtanut tai, kuten on epäiltävissä, tarkoituksellisesti muuten jättänyt huomioimatta.
Lisäksi katsot oikeaksi liittyä "vakiovastaajien " haukkuma kuoroon, mutta nyt uudella ja varsin "omaperäisellä henkinen terveytesi" teemalla, joka sekin on vain kopioimaasi muutaman vuoden takaa juuri näillä samoilta palstoilla.
Kommenttisi alun sanavalinnoista on epäiltävissä, että "eräältä toiselta tuleva neuvo" on kuitenkin kolmen ajokyvyttömän "viisaan" näppiksestä lähtöisin.
- Anonyymi
Tojopappa koeajolla, huom foorumin ohjeiden mukainen peräluukun tuuletus
https://www.is.fi/autot/art-2000005913846.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637