Suomi on saanut tänään uuden pienpuolueen, Perussuomalaiset. Ennakkoäänet 9,8% joka täyttää pienpuolueen määritelmän.
Onnea uudelle pienpuolueelle!
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tulekaan halpaa bensaa äänestäjille
- Anonyymi
Ehkä hyvä niin. Eipähän tarvitse selitellä kansalle, miksi Sote ei toimi, miksi ei saa aikoja, miksi pitää kulkea pitkät matkat palveluihin, miksi maksuja korotetaan, miksi maakuntavero vie viimeisetkin lääkerahat, miksi terveydenhuollon palveluhintoja korotetaan.... miksi asiat menee pieleen!!! Syyllisiähän ovat ullatus, ullatus, ei hallitus vaan asioista päättävät maakunnat ja haukut tulevat bonuksena niille ihmisille, jotka ovat päättämässä .
- Anonyymi
Bensa perkeleitten puolue! Kuka nyt niitä äänestää populismin hillotolppaansa lusikoita!
Hehheh, ei nyt sentään täytä, mutta toimii silti tässä tilanteessa kuin Pendolinon paskahuusi. Nimittäin persut ovat kiistatta katastrofitunnelmissa.
Lääkekaappilaisetkin saattavat olla, sillä heidän kasvunsa mahdollisuudet lepäävät täysin vuodossa persuista, ja nyt ei kyllä paljon vuodettavaa enää ole. 😄- Anonyymi
Galluppien massiivinen vetoapu ei tälläkään kertaa auttanut persuja. Esim. Yle lupasi kuukausi sitten persuille yli 17% kannatuksen. Noin puolet siitä tuli. Onneksi venäjämielisillä' persuilla ei ole tuon kovempaa kannatusta. Ääni persuille on aina ääni Putinille.
Anonyymi kirjoitti:
Galluppien massiivinen vetoapu ei tälläkään kertaa auttanut persuja. Esim. Yle lupasi kuukausi sitten persuille yli 17% kannatuksen. Noin puolet siitä tuli. Onneksi venäjämielisillä' persuilla ei ole tuon kovempaa kannatusta. Ääni persuille on aina ääni Putinille.
Vielä persujakin Venäjä-mielisemmät lääkekaappilaiset saavat jotain puoli prosenttia, vaikka Maailman menoa -palstan perusteella melkein 50 % suomalaisista on jyrkän rokotusvastaisia VKK:n kannattajia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1942725Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1512444Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061142- 1011028
- 64931
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait244837Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20830Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka290801Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies91796Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22728