Perussuomalaisten Meri kysyi, mistä ne rahat otetaan soteen ja lisäsi, että Purra oli kertonut hänen mielestään oleellisen. Jos tarkkoja ollaan, Purra ottaisi rahat laskemalla bensan hintaa.
Ja se ei ole romahdus, jos kolmannes lähtee kannatuksesta pois. Melkoista itsepetosta on tosiasioiden kieltäminen. Jos pettää itseään, niin vielä helpompi on pettää äänestäjät.
Voi tsiisus mitä porukkaa nämä perussuomalaiset ovat.
Hirveää sekoilua Merellä televisiossa
3
93
Vastaukset
Purra ehdotti, että raha otettaisiin kehitysavusta.
- Anonyymi
Ei kun pensan hinnasta :)
- Anonyymi
"Voi tsiisus mitä porukkaa nämä perussuomalaiset ovat" - Ovatko kaikki vihervasurit noin pihalla asioista VAIKKA ne ihan selvästi sanotaan!
Persut rahoittaisivat ainakin osan SOTE kuluista kehitysapuun menevistä rahoista, itse asiassa sillä summalla saisi noin 20 000 UUTTA hoitajaa - No, ei voi mitään jos ei kelpaa, ihmettelen vain että jos jatkossa vasuri itkee tekijäpulaa SOTE alalla!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301355
- 101876
- 75713
- 51605
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa13511ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40484Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30417Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384- 25381