Perussuomalaisten Meri kysyi, mistä ne rahat otetaan soteen ja lisäsi, että Purra oli kertonut hänen mielestään oleellisen. Jos tarkkoja ollaan, Purra ottaisi rahat laskemalla bensan hintaa.
Ja se ei ole romahdus, jos kolmannes lähtee kannatuksesta pois. Melkoista itsepetosta on tosiasioiden kieltäminen. Jos pettää itseään, niin vielä helpompi on pettää äänestäjät.
Voi tsiisus mitä porukkaa nämä perussuomalaiset ovat.
Hirveää sekoilua Merellä televisiossa
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kansa äänesti väärin!
- Anonyymi
tosiasioiden kieltäminen on tyhmyyden alku
- Anonyymi
Äänikoneet heti takavarikkoon! Petosta!
Ainiin,eihän suomessa ole mitään vaalikoneita.- Anonyymi
No mutta koska Trumpikin oli määrännyt koneet takavarikoitaviksi, niin kyllähän ne pitää täälläkin takavarikoida. Vaikkei niitä olisikaan.
- Anonyymi
Turhaa pilkunnu..imista, akavarikkoon vain! Siksi PS!
Persuille näkevät asiat väärinpäin, niin että velatkin ovat saatavia saatavia.
Jonkun pitäisi vääntää persuille asia rautalangasta, eli rahaa ei tule lisää valtiolle bensan verotusta keventämällä.Valehtelet!
Kyllä se tapahtui ihan maalla eikä merellä! : )- Anonyymi
Onko järkevää ja tarpeen edelleenkin valehdella?
- Anonyymi
Huomenna täytyy sitten mennä tankkaamaan kallista bensaa eli tankillinen maksaa edelleen 2 euroa enemmän kuin syksyllä. Täytyy lähteä sossun luukulle kun ei ole varaa tankata.
- Anonyymi
Kuuluin siihen eniten ääniä saaneeseen ryhmään 🤣
Pelottaako sinua, jos annamme äänet tarvittaessa ? - Anonyymi
Nämä oli lääkärien ja kunnanjohtajien vaalit
Purralta ja Mereltä loistavaa talouspoliittista ymmärrystä. Laskemme bensan hintaa, valtiolle tulee vähemmän verotuloja ja hokkuspokkus ne pienemmät verotulot pannaan soteen. Vai mitenköhän se nyt meni. Jos ei tämä räknäys kelpaa, niin syy on maahanmuutossa. Onhan se selvää, maahanmuuttajien määrän kasvu on johtanut laskutaidon yleiseen laskuun niin, että Purralta ja Mereltä laskeminen menee niin sanotusti vituralleen. Mutta maahanmuutostahan se vaan johtuu ja näissä vaaleissa pienestä äänestysprosentista, koska prosentit olivat nyt meitä persuja vastaan. Mutta mahalasku tai siis maahanmuutto... no olkoon.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662328Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.401937Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣291656Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1761613Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1001516Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1851253Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1311238Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251156En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9962- 77959