Joka ikinen puolue yksilöineen on mätä

Anonyymi

Demokratia on huono vitsi ja jokainen poliitikko mätä. Haluaisin että kaikki poistuu paikalta ja eduskuntatalosta tehdään kodittomien yömaja tai jotain muuta järkevää.
Suomen järjestelmä on naurettava ja huono. Lisäksi kansa on tyhmää kuin vasemman jalan saapas siksikin äänestys on turhaa. Järjellä ja tiedolla ei ole mitään mahdollisuuksia päästä valtaan kun äänestetään hyvää tyyppiä joka lupaa satasen tai jotain muuta naurettavaa.
Keskusta on apupuolue jolla ei ole selkärankaa
Kokoomus kusettaa ja tekee äänestysaikana mieliksi mutta sitten vaihtaa suuntaa
SDP Marini oli täysi floppi korona eikä mitkään muutkaan toimet ole häneltä onnistuneet. SDP on myös liima kaikelle paskalle=Pienpuolueille joka viime kaudesta saakka on ollut pysyvässä nipussa kaikki ne hörhöimmät liikennemerkkien vaihtajat ja autoilun poistajat ym järjettömät.
Vihreät on lapsia joilla ei ole elämänkokemusta eikä tietoa elämän realiteeteistä.
Vasemmisto elää 60 lukua.
Persut löytää joukkoonsa jonkun Anon sekoilemaan joka pilaa kaiken. Ollaan siinä pisteessä ettei kukaan hyväksy enää hallituskumppanuutta koska natsismia ym ei saada kitkettyä pois. Hyvin yksinkertaista olisi ollut vetää raja ja sanoa kovaan ääneen että emme ole natseja ja näitä emme hyväksy joukkoon. Jostain syystä sitä ei ole nähty joten itseään saavat syyttää.

0

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

        Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
        Maailman menoa
        131
        8321
      2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

        jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
        Maailman menoa
        461
        7520
      3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

        Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
        Maailman menoa
        220
        5676
      4. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

        Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
        Sinkut
        92
        4674
      5. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

        samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
        Maailman menoa
        147
        4624
      6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

        Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
        Maailman menoa
        106
        4455
      7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

        Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
        Maailman menoa
        10
        4172
      8. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

        Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
        Tv-sarjat
        0
        3830
      9. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

        Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
        Maailman menoa
        17
        3640
      10. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

        Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
        Maailman menoa
        55
        3057
      Aihe