Olemme Suomen rehellisimmän puolueen palstalla!

Anonyymi

Rehellisenä puolueena Persut eivät voineet luvata maakuntavaaleissa mitään "vappusatasia" vaan olivat oikeasti huolissaan siitä että miten kaikki tullaan rahoittamaan!

Suurin osa muista puolueista sortui melkoiseen populismiin ja katteettomiin lupauksiin jossa kaikki paranee ja mikään ei tule huonontumaan, totta kai Persutkin haluaisivat "kaikille kaikkia mahdollisia palveluita" ja mielellään yhteiskunnan piikkiin - MUTTA kun se rahoitus....

Siihen ei taida olla muita vaihtoehtoja kuin verojen korotus, asiakasmaksut, velan otto - Jäämme mielenkiinnolla odottamaan mitä tuleman pitää!

4

70

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Persut munasivat lähes kaiken jonka munata voi. He olivat väärissä vaaleissa.

      Mitään rehellistä ei heiltä tullut. Vain haukkumista, että kaikki tehtiin väärin.

      Persujen bensiinihinnan ruikutus meni väärrään osoitteeseen. Bensa on ollut viimeisen 20 vuoden aikana vähiten noussut kulutusaine.

      Purra oli katastrofi. Posket punaisian hän yritti selittää. Sääliksi kävi. Ei kestä rouva mitään painetta. Ei ole pääministeriainesta.

      Purran mukana kaatuu koko Persulandia. Ja joutaa mennä. Puolue joka huutamalla vain valittaa kaikesta, on suomalaisten tuho.

      Purra petti koko Persuporukan. Kuka tuollaista voi pitää johtajana?

      Häh?

    • Anonyymi

      Biden sanoi osuvasti , ei inflaatiosta saa puhua 🤣

      • Anonyymi

        Tais sanoa jotain muutakin!


    • Anonyymi

      Sote paska tulee päin pläsiä miljardimenoineen. Marinin 7 päivän hoitotakuu ei toteudu ikinä, mistä muka hoitajat ja rahat, haloo hölmöt.
      Normaalia valhetta demareilta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      65
      1722
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      93
      1048
    3. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      59
      1000
    4. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      45
      834
    5. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      41
      800
    6. Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven

      Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviili­poliisiauton oven Mies kuvasi keski­viikkoiltana bus
      Maailman menoa
      284
      789
    7. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      257
      707
    8. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      55
      687
    9. " Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?

      Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied
      Pyhäjärvi
      92
      642
    10. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      114
      593
    Aihe