No niin nyt on kisat saatu käyntiin. Aika tiukkoja matseja väännetty (usa-slovenia lukuun ottamatta). Ns. "jääkiekon pienet maat" ovat kyllä parantaneet peliään huomattavasti. Parempi näin ettei tule sellaisia maalikarkeloita kuin muutama vuosi sitten. Omasta mielestäni Suomella on ihan hyvät mahikset mitali-peleihin. Eli kannustetaan omia eikä isketä sitä puukkoa selkään kokoajan...samassa veneessä tässä kaikki ollaan. HYVÄ SUOMI!!!
MM 2005
reilusti suomalainen
7456
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Suomen MM-kisat menevät näin:
Voittaa Ukrainan, häviää Ruotsille. Jatkolohkossa häviää USA:lle ja Kanadalle, voittaa Latvian, jää jatkolohkon neljänneksi, joutuu puolivälierissä Tshekkiä tai Venäjää vastaan ja häviää.
Suomi voittaa mestaruuden..... ja voittaa kaikki pelit et olit väärässä!!!
joo joo ime munaa....!!!!!
ukrainalaiset n kirves miehiä eks nii vittu ne on homoja paras veska bäckström KÄRPÄT OLE
suomella on oikiastikki mahollisuuet maailmanmestariksi!!! kannustetaan!!!
Kerranki järkevää rauhallista kommentointia, jota olen kaivannut. Toivottavasti samaa tasoa löytyy enemmänkin.
Ja Suomea kannustetaan oli mikä oli!
muistatteko kun suomi voitti mestaruuden ja minkalaisten vaikeuksien kautta ja sillon ei ollu niin kovii paineita kuin nyky vuosina on ollu suomellaki oli 2003 vuoden mm kisoissa niin kovat paineet kun pelattiin kotona että hävisi ruotsilleki vaikka oli monta maalia johdossa. ei heitetä vielä kirvestä kaivoon