Ja Haavisto päästää homopumppia
Hallitus nostaa bensan hintaan 2,5euroon
8
713
Vastaukset
- Anonyymi
Hallitus on tosi sairas. Sopiva litrahinta bensalle olisi 1e/l.
- Anonyymi
Muistan, kun vuonna 2008 bensan hinta liikkui 1-1,15euron välillä ja silloin jo puhuttiin bensan olevan kallista.
- Anonyymi
Ihmiset vitun sairaita, kun eivät tajua äänestää perussuomalaisia. Mikäli Persut olisi maamme ainoa puolue, niin maassamme kansalaisten ostovoima kasvaisi, kun bensa yms. tasaverot poistettaisiin kokonaan.
- Anonyymi
Toinen vaihtoehto olisi, että homot, lesbot ja biseksuaalit maksavat tuon 2,5 €/l, mutta heterot korkeintaan 1,1 €/l puoluekannasta riippumatta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toinen vaihtoehto olisi, että homot, lesbot ja biseksuaalit maksavat tuon 2,5 €/l, mutta heterot korkeintaan 1,1 €/l puoluekannasta riippumatta.
Kannatetaan
- Anonyymi
Pst: Perskeko-hallituksen johdolla Suomi liittyi Pariisin ilmastosopimuksen 2017. Tämän sopimuksen (ja siihen liittyvän biopolttoaineiden jakeluvelvoitteen) ansiosta polttoaineen hinnassa on nousupainetta. Ja tietysti maailmanmarkkinahinnat on nyt tapissaan.
- Anonyymi
Haavistoa pitäisi heitellä
- Anonyymi
Jaa jaa. No se on sitten vielä halvempaa kuin Ulvilan Nesteellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585080
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544582Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224529Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961737- 911412
- 811378
- 2281328
- 3151039
- 199950
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50850