Ja Haavisto päästää homopumppia
Hallitus nostaa bensan hintaan 2,5euroon
8
715
Vastaukset
- Anonyymi
Hallitus on tosi sairas. Sopiva litrahinta bensalle olisi 1e/l.
- Anonyymi
Muistan, kun vuonna 2008 bensan hinta liikkui 1-1,15euron välillä ja silloin jo puhuttiin bensan olevan kallista.
- Anonyymi
Ihmiset vitun sairaita, kun eivät tajua äänestää perussuomalaisia. Mikäli Persut olisi maamme ainoa puolue, niin maassamme kansalaisten ostovoima kasvaisi, kun bensa yms. tasaverot poistettaisiin kokonaan.
- Anonyymi
Toinen vaihtoehto olisi, että homot, lesbot ja biseksuaalit maksavat tuon 2,5 €/l, mutta heterot korkeintaan 1,1 €/l puoluekannasta riippumatta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toinen vaihtoehto olisi, että homot, lesbot ja biseksuaalit maksavat tuon 2,5 €/l, mutta heterot korkeintaan 1,1 €/l puoluekannasta riippumatta.
Kannatetaan
- Anonyymi
Pst: Perskeko-hallituksen johdolla Suomi liittyi Pariisin ilmastosopimuksen 2017. Tämän sopimuksen (ja siihen liittyvän biopolttoaineiden jakeluvelvoitteen) ansiosta polttoaineen hinnassa on nousupainetta. Ja tietysti maailmanmarkkinahinnat on nyt tapissaan.
- Anonyymi
Haavistoa pitäisi heitellä
- Anonyymi
Jaa jaa. No se on sitten vielä halvempaa kuin Ulvilan Nesteellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/11412056Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu1484391Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d24614124- 1174092
- 693685
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.473415Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint542838Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras202669- 572049
Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko191632