Suomalaisten puolustajia tosiaan tarvitaan täällä Suomenmaassa. Tuntuu että muut puolueet ajavat lähinnä muiden asioita.
Perussuomalaiset ovat suomalaisten puolella
17
63
Vastaukset
- Anonyymi
Verorahojamme tulee käyttää solidaarisuustyöhön rajojemme ulkopuolella.
- Anonyymi
Köyhät eu veroparatiisi pankit jopa sitä vaativat, sdp hallitus ja kokomuksen äänillä vahvistettuna rahat köyhille.
https://www.suomenuutiset.fi/eun-tukimiljardit-jattipotti-etela-euroopan-jarjestaytyneelle-rikollisuudelle-mafialla-edessaan-kissanpaivat/ - Anonyymi
0,2- 0,3%. BKTstä. Jos sillä työllä saadaan elämän edellytyksiä, terveyhdenhuoltoa, ehkäisyvalistusta, koulutusta, oikeusjärjestelmää yms. missä hätä on suurin, se on Suomen ja koko maailman turvallisen kehittymisen perusta. Prosenttiosuutta tulisi määrätietoisesti nostaa. Kehittyvät maat ovat myös kasvava markkina. Jos ihmiset siellä tuntevat suomalaisia ja maineemme on hyvä, se luo alustaa myös taloudelliselle yhteistyölle.
Milloin niin on tehty?
Eikös EU ole joka vuosi ollut voitollinen? Keskimäärin 13 miljardia/ vuosi. Paras vuosi 17 miljardia.
Kun sinä näet vain, mitä Suomen Valtio maksaa, mutta et näe sitä, mitä Suomen kansantalous voittaa EU:sta. Ja vaikka tuosta EU paketista ei ole maksettu vielä centtiäkään, olemme saaneet sen vaikutukset jo näkyviin. Yritysten tilauskannat ovta paisuneet yli äyräiden.
Ymmärrätkö lainkaan EU asioita?
- Anonyymi
Persut on Venäjä-mielinen puolue. No, kyllä taistolaisetkin ajattelivat aikoinaan samalla tavalla, että he ovat ainoita, jotka puolustavat suomalaisia.
Persut on EU-vastainen puolue. Se toimii EUn Venäjä-mielisessä ryhmässä, jonka tavoitteena on hajottaa EU. Sen onnistuminen tarkoittaisi Suomelle rajua elintason laskua ja ajautumista Venäjän etupiiriin. Se siitä suomalaisten puolustajasta.- Anonyymi
Britit tyytyväisiä paitsi pankit ja komut, mistä se kertoo, toinen viisas ja toinen erittäin tyhmä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Britit tyytyväisiä paitsi pankit ja komut, mistä se kertoo, toinen viisas ja toinen erittäin tyhmä.
Paitsi eivät ole britit tyytyväisiä, jos mielipidemittauksia uskotaan. Pettyneitä ovat.
- Anonyymi
Kyllä nyt köyhän kelpaa sairastaa kun 7 miljardinrahat meni eu elitismiin.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tervetuloa-veroparatiisiin-eurooppaan-nain-veroja-voi-valtella-eri-maissa/5861154 - Anonyymi
Eipä suomalaisella ole toista puoluetta, joka hänen asiaansa ajaa.
- Anonyymi
Niin sanoivat olevansa aikanaan isänmaallisen kansanliikkeen kannattajatkin. Jos olisivat päässeet valtaan, Suomen olisi käynyt huonosti. Toiminta oli isänmaan edun vastaista. Paasikivi kirjoitti päiväkirjaansa: "idiootteja".
- Anonyymi
Samoin vasemmisto ajoi 1918 suomalaisten etua yrittäen estää Suomen itsenäistyminen.
- Anonyymi
Vasemmisto (SDP) päonvastoin ajoi itsenäisyyttä ensimmäisenä!
Anonyymi kirjoitti:
Vasemmisto (SDP) päonvastoin ajoi itsenäisyyttä ensimmäisenä!
Juuri näin. Suomen porvarit eivät uskaltaneet hakea itsenäisyyttä. Heillä oli tarkoitus jatkaa samalla tavalla kuin oli asiat Tsaarin alaisuudessa. Miksi? Koska siitä hyötyi juuri sen aikanen ruotsinkielinen porvaristo ja virkamiehet sekä papit.
Se johti myös kaipuun kuninkaanvaltaan.
Olisi ollut hienoa nähdä Persut silloin 1918. Olisivatko he olleet tuon elitistisen ruotsinkielisen porvariston puolella? En usko.
SDP haki ensimmäisenä itsenäisyyttä Suomelle ja poisti Suur-ruhtinaskunnan lausekkeet valtiopäiviltä!
- Anonyymi
Aloittaja on aika erikoisen näkemyksen pykännyt. Persuthan ovat EK:n, työnantajien puolella, ja he ovat yhä useammin globaaleja, eivät suomalaisia. Joten?????
- Anonyymi
Kiva että ette ole Natolaisia SMP läinen .t, Sirkka Minä Pekka.
Persut eivät aja kenenkään asioita. Ovat kaikkea vastaan. Se on tuottanut pölhökustaa ääniä, mutta typerää se on ollut.
Nytkin olivat väärissä vaaleissa, väärillä argumenteilla. Persut ovat vain vastaan, mutta heillä ei ole mitään ratkaisua mihinkään. Sitten taas näemme jos Persut pääsee hallitukseen. Se on tosin nyt aika mahdotonta tuon romahduksen jälkeen.
Purra ei kestänyt painetta!- Anonyymi
No kuka ajaa niitten Ruotsin Suomalaisien edut. Olen saanut sen käsityksen että persu ajaa omaa etua vaan, muista välittämättä. Ja kaikki on muitten vikaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,614864Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk283676Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699223330- 782275
- 241889
Tekeekö hän
Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.271551Laine voitti oikeudessa
Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?401502Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa
kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois3131401Puistotyöntekijät
Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔141393Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?
Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?331280