SDPn kommunistisiipi laittoi lisää lakkoja

Ammattiliitot on SDP:n ja vasemmistoliiton suurin maksaja politikoille.
Meillä on korruptio niin syvällä, että sitä ei hetkessä pureta.

Raideammattilaiset saartoi UPM:n – yhtiön tavara ei liiku kiskoilla.
– JHL:n toimesta Raideammattilaiset on saartanut UPM:n.
Toisin sanoen UPM:n tuotteiden osalta liikenne on saarrettu eivätkä esimerkiksi paperirullat liiku tällä hetkellä kiskoilla.
-saartopäätös on ollut toiminnassa jo viime perjantaista lähtien.
Myös Auto- ja Kuljetusalan Työntekijäliitto AKT tukee Paperiliiton ja Sähköliiton työtaisteluja. Se aloitti saarron UPM:n tuotteille maanantaina.
https://demokraatti.fi/raideammattilaiset-saartoi-upmn-yhtion-tavara-ei-liiku-kiskoilla

Nyt jo varmaa että tehtaita lähtee -taas lakkojen takia, kaksi jo uutta siirettiinkin parempiin maihin, jossa ei lakkoilla. Meillä tämä kommunisti perinne on niin lujassa
kun levittäytynyt ammattiliittoihin. SDP:n vasemmistosiipi vallassa se tietää jatkuvia lakkoja. Työnantajat on heille pahiksia. Pääministeri hiljaa, työministeri hiljaa, kun rahoittajansa lakkkoilee. Tulevat kyllä taas tehdas raunioille kertomaan satujaan.

22

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vaikuttaa että Putin maksaa ammattiliitolle, että lakkoilkaa, saa epäjärjestystä.
      Ay-johtajat ei tätä myönnä että turha sieltä mitään odottaa. Putin tekee kaikkansa EU SUUNTAAN HEIKENTÄÄKSEEN. Mikäpä muu parempi toveri siihen kuin kommunisti suunta SDP.ssä.

      Venäjän hyökkäyksellä Ukrainaan ja Ukrainan miehitys mullistaisi Euroopan turvallisuusrakenteen täydellisesti. Syntyisi mitä ilmeisimmin se Venäjän vaatima turvallisuusvyöhyke itäiseen Eurooppaan. Se olisi suunnaton voitto Putinille ja Venäjän valtapyrkimyksille Euroopassa. Siinä Suomenkin Nato-optio kalpenisi hetkessä, alkaisi Venäjän vaikutusvalta Suomessa kohisten kasvamaan, puheet loppuisi meidän omasta päätöksestä tehdä suvereenin valtion tapaan turvallisuusratkaisut, Hyvin suurella todennäköisyydellä tulisi Venäjän sotilastukikohdat Suomenlahden ranta-alueille tämän vuosikymmenen aikana. Eli suurista asioista on kysymys

      • Anonyymi

        Putin maksaa Euroopan pölhöpopulisteille. Pandoran lipas lensi auki, kun veroparatiisisotkuja taas setvittiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Putin maksaa Euroopan pölhöpopulisteille. Pandoran lipas lensi auki, kun veroparatiisisotkuja taas setvittiin.

        Tuku tuku lampaitani, päkä päkä pässiäni.
        Pankkolängvitsin tarinat sieltä jostain.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuku tuku lampaitani, päkä päkä pässiäni.
        Pankkolängvitsin tarinat sieltä jostain.

        Perpanssi yrittää siirtää maalitolppia.


    • Anonyymi

      Venäjä käy sotaansa myös ilman aseita. Presidentin hallintoon kohdistuu Ukrainassa seteliselkärankaisten hyökkäys. Maassa on desantteja. Myös Ay-liike meillä Putinin asialla, kyllä siihen selvä ajankohta on. Putin on hyvä maksaja Ay-johtajille. Jo 1918
      Venäjä teki SDP.n kautta aseellista punakapinaa, mm Stalin oli SDP puoluekokouksessa Ḿarraskuussa 1917 yllyttämässä aseelliseen kapinaan, luvaten Venäjän tuen mm aseitten muodossa, joita saapuikin junanvaunu lasteittain. Jokin meni kuitenkinSDP
      suunnalla pieleen, kun Stalin tapatti näitä Venäjälle paenneita yli 30 000 30-luvulla.

      • Anonyymi

        Lopeta jo tuo sekopäinen hourailu. Ethän sinä nolaa noilla jutuillasi kuin ainoastaan itsesi.


      • Anonyymi

        Venäjä todistetusti rahoittanut rokotevastaisuutta, äärioikeistoa, äärivasemmistoa ja jopa terrorismiin kuuluvia organisaatioita Euroopassa...

        AKT antoi lakkovaroituksen 14.2 alkaen, satamat kiinni ja Suomesta vienti seis... Sanna Marin on varmaan riemuissaan ja Rinne tanssii ripaskaa ilosta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Venäjä todistetusti rahoittanut rokotevastaisuutta, äärioikeistoa, äärivasemmistoa ja jopa terrorismiin kuuluvia organisaatioita Euroopassa...

        AKT antoi lakkovaroituksen 14.2 alkaen, satamat kiinni ja Suomesta vienti seis... Sanna Marin on varmaan riemuissaan ja Rinne tanssii ripaskaa ilosta.

        Nallen ja Pesosenko riveissäkö seisot? Nyt kaivetaan työnantajaosapuolelta neuvotteluhalukkuutta esiin, koska sanelupolitiikalla ei ole jalansijaa.

        Satutko muistamaan Nallen lausahduksen takavuosilta, että " 80 % pankin asiakkaista ei tuo muuta kuin kuraa pankin lattialle"? Siitä voit päätellä, kenen riveissä Ruotsiin Suomen verokarhua pakoon lähtenyt Nalle seisoo. Nalle ei ole enää eikä liene koskaan ollutkaan iloinen veronmaksaja vaan veropakolainen.


    • Anonyymi

      Tulee lisää lakkoja, Putin maksajana Ayjohtajille ei vähään tyydy.
      Kun Putin saanut pään auki jatkaa kovemmin. Katotaampa vain.
      AKT siinä eturintamassa he keksii kyllä syyt. Lakot tulee laajenemaan..

      • Anonyymi

        mäne siekin lakkoon,
        kuava maijjot muahan...


      • Anonyymi

        Tuon pankkolängvitsin täyteisen aivopierun laatijasta ei palstalla liene suurta epäselvyyttä?


    • Anonyymi

      Vaikea vastustaa seteliselkärankaisten ruplatukkua..

      Venäjä käy sotaansa myös ilman aseita. Presidentin hallintoon kohdistuu Ukrainassa seteliselkärankaisten hyökkäys. Maassa on desantteja. Myös Ay-liike meillä Putinin asialla, kyllä siihen selvä ajankohta on. Putin on hyvä maksaja Ay-johtajille.

      • Anonyymi

        Onko psyykeesi hajoamaisillaan, kun sekoitat asioita tuohon malliin? Mitä tekemistä Ukrainan konfliktilla on suomalaiseen ay-liikkeeseen? Väitteesi ay-liikkeen ja Putinin yhteyksistä on absurdi, koska esität niitä vailla minkäänlaisia todisteita asiasta. Sen sijaan Putinin ja Euroopan oikeistopopulistien johon perusssuomalaisetkin kuuluvat, on todistetusti löytynyt rahoitusyhteys veroparatiisitutkimusten yhteydessä.


    • Anonyymi

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
      Voi mahoton paikka !

    • Anonyymi

      Laittakaa lakkoja, kyllä minä maksan toverit !
      t: Putin

      • Anonyymi

        antakkee rahhoo...

        t:agrikommunisti.


    • Anonyymi

      Sannakin on kommunisti vaikkei tiedä sen tarkoitusta. ne nuoret...ne nuoret..
      Erkki ja Tarja sen tietää. Olivat valmiita Neuvostoliittoon 70 luvulla.

      • Anonyymi

        Ssnna on superkomu, unelmana kolhoosi.


    • Anonyymi

      Puustapudonneen oloinen vauhdissa taas...

    • Anonyymi

      Hyvä, että perse-Pesosen lesta-agendaa vastaan toimitaan kerrankin kunnollla.

    • Anonyymi

      UPM on jälleen lesta-agendojaan ajamassa, tällä kertaa Suomessa:

      Vuonna 2013 UPM yritti muuttaa saksalaista sopimusjärjestelmää ja uhkasi erota sikäläisestä työnantajaliitosta.
      Yhtiö perui aikeensa eikä päässyt irti tiukoista, työnantajaa sitovista velvoitteista. Saksan ay-liike kiitti ratkaisua ”järjen voitoksi”.


      Ei muuta kuin kova kovaa vastaan ja perse-Pesoselle luuta käteen.

      • Anonyymi

        Vihervasemmiston tekoja on turhaa puolustella. Sylttytehdasta ei tarvitse muualta hakea.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      271
      2300
    2. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1011
    3. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      55
      979
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      970
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      921
    6. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      44
      861
    7. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      21
      838
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      736
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      687
    10. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      299
      684
    Aihe