Millainen ihminen jättää pikkuisen öiksi yksin? Jotenkin kauheaa ajatella, että alle kaksivuotiaalle voipi tehdä näin.
https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000008573838.html
"Alle 2-vuotiaan tyttärensä kahdeksi yöksi heitteille jättänyt äiti selvisi sakoilla - -
Lapsi vietti kaksi yötä yksin piharakennuksessa ilman hoitajaa ja valvontaa. Yöt eivät olleet perättäisiä, mutta ne olivat samalla kesäkuisella viikolla Kempeleessä viime vuonna. - -
Paikalle saapuneen sosiaalityöntekijän mukaan lapsen kasvot ja vaatteet olivat likaiset. Vaippa oli niin täynnä, että virtsaa ja ulostetta tuli ”yli laitojen”.
Lapsi ei reagoinut, ja oli vaisu. Automatkalla lapselle haettiin ruokaa ja juomaa, minkä lapsi söi ja joi ”välittömästi kovalla kiireellä”. Tämän jälkeen lapsi piristyi. - -"
Pikkusakot heitteillejättäjä-"äidille"
Anonyymi
6
720
Vastaukset
- Anonyymi
Surullinen tapaus, toivottavasti lapsi jossain sijaisperheessä turvassa
- Anonyymi
Toivottavasti tuo hirviö kohtaa jumalansa hyvin pian.
- Anonyymi
Millaista julmuutta voi äiti osoittaa lapselleen. Ihan käsittämätöntä.
- Anonyymi
Ei tainnut olla ihan suomalainen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tainnut olla ihan suomalainen?
oliko puoli unkarilinen?
- Anonyymi
Lapsen turvallisesta lapsuudesta ei voida tinkiä, ongelma nuoret tulevat kalliiksi yhteiskunnalle!!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614378KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1493165Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482482Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?502407- 982065
- 241883
- 301616
- 231612
- 1541451
- 341253