Korona-aika Panssariprikaatissa

Anonyymi

Kun paska osui tuulettimeen, eli korona lähti yksikössä leviämään, moni henkilökunnan jäsen lähti yllättäen vuosilomille. Kysymyksien esittäminen oli erikseen kielletty ja henkilökunta kiihtyi niitä esitettäessä. Ruokailussa alokkaiden käteen oli jäänyt vain pala näkkileipää.


https://www.hameensanomat.fi/mielipiteet/panssariprikaatin-varusmiehen-mielipide-seinat-kaatuvat-karanteenissa-paalle-turpa-kii-oli-vastaus-jarkevaan-kysymykseen-hirveampaa-alokaskautta-on-vaikea-kuvitella-2418364/

7

179

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pelolla johdettu laitos joka ei välitä ihmishengistä pätkääkään!

    • Anonyymi

      PorPr hoitaa asiat mallikkaasti. Nuo panssarimiehet ovat aina niin olevinaan.

    • Anonyymi

      Panssariprikaati on maan kehnoin varuskunta. Kasarmin homeessa ja v-mäisimmät kouluttajat.

    • Anonyymi

      Tutkintapyyntä poliisille ja homma alkaa rullaamaan!

    • Anonyymi

      Varusmiespalvelusta toisaalla suorittava kertoi tuvan 65" telkkarin ja kännykkäpelien helpottavan eloa. Kännykällä hoituu yhteydet kavereihin ja perheenjäseniin. Tylsää kuulemma, mutta niin se karanteeni on siviilimaailmassakin.

      Siviilit vaan ovat siitä ongelmallisia, että pää ei kestä karanteenia, vaan karataan kylille levittämään tautia.

      • Anonyymi

        Suomesta löytyy yllättävän paljon huonojen ja epäasiallisten käytöstapojen, rikkeiden ja selkeiden rikosten kannattajia!

        Kiihtyminen ja kiroilu täyttää ainakin epäasiallisen ja epäammattimaisen käytöksen kriteerit ja on jo itsessään ilmoituksen arvoinen asia.


    • Anonyymi

      Hankkikaa C-paperit, sillä se homma hoituu ja tositoimiin pääsee edelleen jos paska osuu tuulettimeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      55
      1544
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      21
      1176
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      987
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      80
      727
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      698
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      21
      539
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      27
      530
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      55
      473
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      27
      466
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      433
    Aihe