Pieni on tuo joukko kaikenkaikkiaan. Itseltäni voin kertoa Katajan , Jetron ja sen isonenäisen katajan kaverin. Onko sulla joku ketä et halua nähdä juontohommissa?
Kuka on ärsyttävin juontaja TV:ssä
Anonyymi
19536
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Jenni Pääskysaari
Kalle Palander
Miina Manninen. Ylivoimainen ykönen. Se säätumppu.
Vappu Pimiä, Kalle Palander, Lisäksi muut tyrkyt jotka keksivät mitä tahansa että saavat kuvansa esiin.
Varsinaisesti ei kai juontaja, mut joku ohjelma sillä on. Siis tämä kiekkoilijan muija sieltä Amerikasta. Piti jopa kertoa lehteen että oli ostanut kumisaappaat. Mitä ihmeellisempiä julkaisuja "perheonnestaan" laittaa. On mielestäni vastenmielisyyden huippu.
Kristal Snow, ihme Pellehermanni. Puhetyylikin todella ärsyttävä, 1000 bistettä ja nyt mennään mainosgatgolle..voi gauhee sentään, siis abua.. Kohta se on pilaamassa Farmi ohjelmaakin, toivottavasti tippuu heti alussa.
"Suosikki "juontaja Vaappu Pimiä,eikä siittä pääse eroon edes sulkemalla tv n,vaan jokapäivä on Vaappu julkaisemassa rohkeita päivityksiään milloin missäkin lehdessä.
Ärsyttävimmät on Pimiä, Anni Hautala, Hintikka!
Se mitä ne tyrkyttää siihen puoli seitsemän lähetykseen Oliko nimi Kursi .
Ylipirteää höpöttäjää Christoffer Sandbergia en kestä kattoa hetkeäkään. Lähes kaikkien juontajien naamat ja maneerit rupeaa ärsyttämään kun naama näkyy tarpeeksi kauan ruudussa. Kalle Palanderkin on ollut ihan ok. mutta nyt rupeaa piisaamaan. Kommentoidessaan tuo liikaa itseään esille ja käyttää sellaista lesoilevaa tyyliä. Haluamme, että juontaja on tavallinen ihminen eikä mikään itseään julkisuuteen tunkeva tyrkky. Lähimpänä tavallisuutta on viime vuosina ollut Elämäni biisin Katja Ståhl.
Rönkä. Ehdottomasti
Maria Veitola menee ihan heittämällä sen Katajan seuraksi...
Niilo22
Tuossa edellä luetellut juontajat ovat tehneet ison tilin. Rahahuolet ovat loppuneet. He ovat tv - työssä pareittain, eli jos mies juontaa, niin kohta juontaa myös vaimo, ja toisinpäin. esim. Pääskysaaret, Hirviniemet, Hintikat, jne.
Työläisten juhla........Eli PIMEÄ VAPPU.....
Pariskunta Janne Kataja & Aku Hirviniemi.
Vappu Pimiä on ylivoimaisesti karsein tapaus
Ehdottomasti Vappu Pimiä. Hän kun ei malta pysyä pois julkisuudesta muutenkaan. Harva se päivä esiintyy lehtien palstoilla milloin mistäkin turhasta jutusta. Kuka hänkin oikein luulee olevansa että pitää olla koko ajan esillä?
kimmo vehviläinen