Syö vaahtokarkkeja ja keittelee sinapinsiemenistä itselleen keittoa, nimittäin hernekeittoa. Sen jälkeen hän kokoaa vaahtokarkit yhteen paikkaan ja hyppii niiden päällä, kunnes ne on länässä.
Vaahtokarkkivalas elää laumassa, mutta lauman käydessä ahtaaksi, se etsii uuden pesimäalueen viereisen pilkullisen keltahäntäkengurun virestä. He lisääntyvät munien kookkaita munia, joista kuoriutuu keltaraitamursu. Keltaraitamursut vihaavat vaahtokarkkivalaita. Heidän ollessaan läheisessä kosketuksessa, he hyökkäävät uhmakkaasti heiluttaen häntäänsä merkiksi, että kohta tulee turpaan!
Vaahtokarkkivalas
7
144
Vastaukset
En nyt jaksanut koko tekstiä lukea, mutta tuo kuvaus läskistä vaahtokarkki valaasta sopii hyvin kehen tahansa suomalais naiseen.
Lisäksi vielä Suomi naisten kusipäinen ylimielisyys luulee olevansa maailman napa. Hirveä ero kauniisiin ja hyvän tuulisiin ruotsalaisiin fitness naisiin.- Anonyymi
Delfine on vain katkera kun suomalaiset naiset eivät halia tuollaista henkisesti epävakaata luuseria😂😂
Itsellä on kaunis suomalainen nainen joka vielä nuori 🤷♂️ Perhosvaikutus kirjoitti:
Eihän nyt maailman onnellisimmassa maassa voi olla onnettomia ihmisiä.
Tieteellinen testi: Luopa The Sims simulaatiopeliin hahmoja, joilla on kaikki tarpeellinen ja sitten poista ovi. Jätä simsit taloon. Sen jälkeen paina pikakelausta, äläkä ohjaa hahmoja - katso miten käy.
- Anonyymi
Perhosvaikutus kirjoitti:
Tieteellinen testi: Luopa The Sims simulaatiopeliin hahmoja, joilla on kaikki tarpeellinen ja sitten poista ovi. Jätä simsit taloon. Sen jälkeen paina pikakelausta, äläkä ohjaa hahmoja - katso miten käy.
Koska en ole antanut rahojani ylikansalliselle peli-yhtiölle en voi tuollaista koittaa.
Kerrotko muutamalla rivillä mitä tapahtuu? Anonyymi kirjoitti:
Koska en ole antanut rahojani ylikansalliselle peli-yhtiölle en voi tuollaista koittaa.
Kerrotko muutamalla rivillä mitä tapahtuu?Jos ikääntyminen on pois käytöstä, niin hetken kuluttua simsit lopettaa syömisen, suihkussa, käynnin, virtsaa/ulostaa alleen, siivoamisen, laskujen/postien hakemisen/maksamisen, ei mene itse nukkumaan ennen kuin nukahtaa seisoalteen ja kuolee ennenaikaisesti.
Perhosvaikutus kirjoitti:
Jos ikääntyminen on pois käytöstä, niin hetken kuluttua simsit lopettaa syömisen, suihkussa, käynnin, virtsaa/ulostaa alleen, siivoamisen, laskujen/postien hakemisen/maksamisen, ei mene itse nukkumaan ennen kuin nukahtaa seisoalteen ja kuolee ennenaikaisesti.
Tästä on tehty videoita YouTubeen. :)
https://youtu.be/bDPKeBxpUsI
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1511497
- 104921
- 75733
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa16585ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40514Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m157476Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..44472- 26419
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185412
