Niinivaaran uusi vesitorni

Nyt siitä on sitten äänestetty, niinihaarikan näköhormiin ei tule kapakkaa!
Mitä itua on näköhormissa jos sieltä ei saa kahvia tai edes alkkohoolia?
Ottakaa oppia ilomantsista, siellä saa näköhormissa katella kuusten latvoja viiniä siemaillen.
8164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

tuleeko ees näköhormia

Äänestä

Bogoliittien näköhormissa on sentään kärpänen

Äänestä

Joo se Ilomantsin näkönormi on hyvä. Mukava on litkiä siellä viintä mutta tuo matkustuskustannus tulee turhan kalliiksi. Hyvä jos kerran kuussa on varaa tuohon hauskuuteen. siis kesällä.

Äänestä
  • Ei pidä purkaa vanhaa tornia. Vanha torni pitää pumpata pirtua täyteen ja myydä liittymiä kaupunkilaisille. Voisi kuvitella että liittymäkauppa kävisi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei pidä purkaa vanhaa tornia. Vanha torni pitää pumpata pirtua täyteen ja myydä liittymiä kaupunkilaisille. Voisi kuvitella että liittymäkauppa kävisi.

    En usko että tuo pirtuhomma menee kaupunginhallituksessa läpi. Aika vaikea sitä on räjäyttää kun taloja on niin lähellä. Jonkun yksityisen pitää ostaa se pirtutorniksi.

    Äänestä

On kyllä kumma jos ei joensuu laita näköalatornia kahviloineen tuonne nyt.

Liikennemerkkeihin miljoona e ja tuo uusivesitorni kahviloineen maksaisi kuulema 1.8milj e.

Äänestä

Oisit ilmottautunu pitäjäksi mitä nyt itket

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt siitä on sitten äänestetty, niinihaarikan näköhormiin ei tule kapakkaa!
Mitä itua on näköhormissa jos sieltä ei saa kahvia tai edes alkkohoolia?
Ottakaa oppia ilomantsista, siellä saa näköhormissa katella kuusten latvoja viiniä siemaillen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu