Hei,
Muistaako kukaan tällaisesta "muistelusta" mitään.
Siis mieheni kanssa tässä muisteltiin elokuvia ja hän kertoi elokuvasta, jossa:
Joku "tyyppi" hukkuu tai hukuttautuu ja herää ruumishuoneen kylmäkaapista. Elokuvassa tämä "henkiin herännyt ruumis sitten näkee esim. ajaessaan autoa, tausta peilissä jonkun tyypin istuvan takapenkillä, ja/tai kun hän ajaa niin tämä sama tyyppi jonka näki takapenkillä onkin kävelemässä tiellä.. ja tosi sekavaa meininkiä, mutta summa summarum.. Loppujen lopuksi tämä tyyppi taas hukkuu / hukuttautuu ja kun se oikeasti sitten niinku kuolee, niin sitä ollaan viemässä ruumishuoneelle, missä siellä kylmätilassa onkin jo hänen ruumiinsa..
Eli saako tästä epäloogisesta kirjoituksestani kukaan kiinni ja saako tästä kukaan otettua koppia niin, että selviäis, että mikä leffa on ollut kyseessä ??
Jos näin on, niin pistäkää viestiä ketjuun...
Tää elokuva on tullu ilmeisesti televisiosta joskus 80 - puolella..tai jotain..
Kaikki info olis tervetullutta..
Kuka muistaa?? "kauhuelokuva" Ruumishuoneen ruumis katoaa....
1
409
Vastaukset
Sen verran muokataan tekstiä, että siis tää "ruumis" on ajaessaan nähny tän tyypin (mikä myöhemmin istuu takapenkillä) ajaessaan sen ohi ja ollu , et "aaaa-pua", ja kun kattoo taustapeilistään, et menikö se tyyppi jo ohi, niin sit se istuukin siellä takapenkillä... (en osannu korjata tätä tohon aikaisempaan tekstiin :D )
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä15211446- 288112
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565924Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1644900- 164697
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai364345Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas894230- 853522
- 803270
- 481771