Vapaakirkossa hysteriaa covid 19:sta.

Anonyymi

Vapaakirkko ei usko Jeesuksen sanoihin Ilm.3:10. " Sinä olet tarkoin seurannut sanaani ja kestänyt, ja siksi minä puolestani TARKOIN VARJELEN SINUA ja pelastan sinut siitä KOETUKSEN HETKESTÄ JOKA KOHTAA K O K O M A A I L M A N ja panee koetteelle maan asukkaat."

Vapaakirkko luottaa tämän maailman viisauteen, ei Jeesukseen.
He kyllä hokevat:"Herra, Herra ", mutta ovat valmiita tuomitsemaan veljensä ja sisarensa.

Tarkoitan tällä sitä, että vaativat seurakuntalaisia ottamaan rokotepiikkejä ja käyttämään kasvomaskeja.

Entäpä sitten, kun aletaan ovelta ovelle kulkemaan rokotepakot mielessä?
Jos näiden ovelta ovellekulkijoiden joukossa on uskovia sairaanhoitajia, vaativatko he sakottamisen uhalla rokotusta veljiltään ja sisariltaan?

Siinähän toteutuu sitten Luuk. 21:16." Jopa teidän . . ystävänne luovuttavat teidät viranomaisille ( sakotettavaksi ) . . ."
Tämä tuli tänään mieleeni kun tapasin erään hysteerisen "hoitajan " Lohjan vapaakirkon parkkipaikalla.

6

854

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lisään vielä että seurakunnassa on sääntö vanhimmalla, ettei kylään saa tulla jos ei ole ottanut piikkiä, vaikka vanhin itse on ottanut piikit. Miten korona voi silloin tarttua jos on ottanut koronapiikit? Haloo tahvot!
      Omat perheenjäsenetkin hylkäävät rokottamattomia?
      Tälläistä se on jos naiset pääsee valtaan seurakunnassa.

    • Anonyymi

      Olemmeko nyt ajassa josta kerrotaan Matt. 24:45-51 ja 25:1-13 ?

      Olemme ottaneet käyttöön uuden "pelastavan" epäjumalan 3x koronapiikki. Se menee ylitse kaiken.
      Hoemme kyllä Herra, Herra, mutta unohdamme tärkeimmän, armon ja rakkauden. Uskomme enemmän tämän maailman viisauteen, ilman että kyseenalaistamme mitään heidän viisauksistaan.

      Raamattu kuitenkin sanoo selkeästi, ettei tämän maailman viisaisiin pidä luottaa.
      Lääkäreistäkin suurin osa on ateisteja.
      Matt.24:45-51 sanoo m.m, "Mutta jos palvelija on kelvoton, hän ajattelee' Herrani ei tule vielä pitkään aikaan' ja hän alkaa lyödä tovereitaan. . ." esim. sanojensa säilällä ' älä tule tänne jos et ole ottanut koronapiikkiä", niin kuinka hänen käy?
      "hänen Herransa tulee, hakkaa hänet kappaleiksi. . ."

      Tai Matt.25 luku kannattaa lukea tyhmistä koronapiikkikannattaja uskovista, jotka luottavat enemmän koronapiikkiin kuin Jeesukseen.

    • Jumala käyttää usein ihmisiä auttaakseen ihmisiä. Lääketieteen väheksyntä on tarpeetonta. Jeesus ja rokotteet eivät ole toisensa poissulkevia. Kaikkea hyvää itse kullekin!

      • Anonyymi

        Lääketiedettä PITÄÄ väheksyä silloin kun ihmisiin yritetään ujuttaa väkisin kokeellista rokotetta.
        Ei lääkärit ole mitään Jumalia.
        Tunnen lääkäreitä jotka ovat täysiä idiootteja.
        Jeesuksella ei ole mitään tekemistä lääkäreiden kanssa, paitsi silloin jos lääkäri on uskossa.
        Enemmistö lääkäreistä on Jumalankieltäjiä.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Lääketiedettä PITÄÄ väheksyä silloin kun ihmisiin yritetään ujuttaa väkisin kokeellista rokotetta.
        Ei lääkärit ole mitään Jumalia.
        Tunnen lääkäreitä jotka ovat täysiä idiootteja.
        Jeesuksella ei ole mitään tekemistä lääkäreiden kanssa, paitsi silloin jos lääkäri on uskossa.
        Enemmistö lääkäreistä on Jumalankieltäjiä.

        Jumala on toiminut pitkin historiaa niidenkin ihmisten kautta jotka eivät ole Kristuksen seuraajia. On myös erotettava toisistaan tutkimus ja mielipiteet.


      • Anonyymi
        jmmikkonen kirjoitti:

        Jumala on toiminut pitkin historiaa niidenkin ihmisten kautta jotka eivät ole Kristuksen seuraajia. On myös erotettava toisistaan tutkimus ja mielipiteet.

        Jumala on toiminut pitkin historiaa ihmisten kautta jotka eivät ole Kristuksen seuraajia, joo, antaakseen pahantekijöille rangaistuksia.
        Esim. Israelin kansa. Kun he aikansa häpäisivät Jumalaansa, he joutuivat pakkosiirtolaisuuteen ja Roomalaiset lopulta hävittivät Jerusalemin.
        Jos tutkimuksessa todetaan, että rokote on kokeellinen, niin pitää erottaa, että se ei ole pelkkä mielipide.
        Jos kokeellisesta rokotteesta saa esim. elinikäisen vamman, niin vakuutus ei korvaa mitään.
        Miksi ei? Koska olet ollut tahallasi koekaniini. Tyhmyyttäsi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      139
      926
    2. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      828
    3. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      110
      800
    4. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      60
      735
    5. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      55
      601
    6. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      26
      593
    7. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      154
      499
    8. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      44
      497
    9. 42
      489
    10. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      46
      451
    Aihe