Voi näitä kepulaisten sekoiluja!

2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nyt kannattaakin jo perua peuruminen ja sittenkin lähteä paikan päälle ja jättää ravit väliin. Naapurimaan pressakin on lähdössä.

Äänestä

Aina väärin, sitä nyt hoet kymmeniä kertoja.
Oli väärin kun oli menemässä, nyt parut kun ei menekkään, että miksei mene.
Kuulutko Kapin ja aito-arskan talliin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.verkkouutiset.fi/suomenmaa-antti-kurvinen-peruu-pekingin-matkansa/#ea41f8a0 Tänään tätä, huomenna toista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu