Mikä on olotila näin aamulla kello 6.44?
Itselläni kohtuullisen paha darra ja morkkis.
Vielä pitää pari tuntia kärsiä ennenkuin pääsee kauppaan ostamaan lisää kaljaa.
Miksi kaljan myynti aloitetaan vasta kello 9.00?
Ennen kaljaa sai ostaa aamulla jo kello 7.00 alkaen.
Hyvää huomenta maailma. Mikä fiilis näin aamutuimaan?
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Mikset pidä baarikaapissa viina ja kylmä kaapissa olutta??Ei tarvitsisi lähteä ja odottaa myynti aikoja!
- Anonyymi
Osta sitä riittävästi että riittää seuraavaan aamuunkin. Ettei tarvi sitten päätyä samaan jonoon kuuntelemaan rokotevastaisten mölinää.
Eilen ostin pimeän 0,5 l pullon 40% viinaa. Lisäksi 24 pack olutta mutta kaikki on juotu.
Poikaystävä kuorsaa vieressä sammuneena, itse en pysty nukkumaan kun niin hiton huono olo ja krapula.
Kaupasta kaljaa, ja olonparannus niin sitten nukkumaan jossain kello 10.00 kieppeillä- Anonyymi
Delfine kirjoitti:
Eilen ostin pimeän 0,5 l pullon 40% viinaa. Lisäksi 24 pack olutta mutta kaikki on juotu.
Poikaystävä kuorsaa vieressä sammuneena, itse en pysty nukkumaan kun niin hiton huono olo ja krapula.
Kaupasta kaljaa, ja olonparannus niin sitten nukkumaan jossain kello 10.00 kieppeilläVäitätkö olevasi nainen?
- Anonyymi
Perus suomalaisen virhe, ettei ole varannut korjaussarjaa aamuksi.
Meidän piireissä (paremmissa) on konjakkiryyppy aamuksi. - Anonyymi
Nyt vasta tulin bileistä kotiin , onneksi etätöissä pääsee nyt koisiin. Ja saa nukkua pitkään. On ihanaa olla etätyössä , ei pomo kyttää. Terkkuja vaan teille sinne sorvin ääreen.
- Anonyymi
Mihin hemmetin sorven ääreen? Ei eläkeläisen ole pakko tehdä mitään, jos ei huvita. Sitäpaitsi minulla on kaksi 25L:n pönttöä. Toisessa pulputtaa jatkuvasti ja toiseen on kirkastettu kilju laitettu.
Kaikkeen pitää varautua, ettei käy noin kurja tilanne kuin sinulla. Ruokaakin saa tilattua kotiinkuljetuksella. Tilasin ensiviikolle 14Kg sokeria, pari pikahiivaa ja muodon vuoksi keittoaineksia 2x5 litraan.
Pakastin on täynnä, mutta kun en kehdannut tilata pelkkää sokeria ja hiivaa.
- Anonyymi
Aamua sumiihmiset. ma lahde kohta kela hake raha.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m1314635Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1033921Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363549- 513320
- 443097
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182559Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest282539- 232226
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami201878Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351755
